Maamajandus

Torisse rajatakse hobumajanduse arendamise keskus

 (2)

hobune
Hobuseid, kes alaliselt Tori hobusekasvanduse tallides elama hakkavad, on tulevikus palju vähem. Neid asendavad suksud, kes tuuakse näitustele ja oksjonitele.Foto: Raivo Tasso

Sügisel eraldas valitsus suure summa Tori hobusekasvanduse varade omandamiseks. Mida rahaga tehti ning millised tulevikuplaanid hobusekasvandusega on?

“Selle rahaga – 370 000 eurot Tori hobusekasvanduse vara omandamiseks ja 75 000 eurot selle, kaasa arvatud 34 riigile kuuluva tõumära ülalpidamiseks – lahendati alates 2013. aastast käinud kohtuvaidlus rendivõla üle toonase põllumajandusministeeriumi ja OÜ Tori Hobusekasvandus vahel. Riik ostis rentnikult kaheksa kinnistut ning vastutasuks loobus osaühing kõikidest kahjunõuetest,” selgitab maaeluministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Illar Lemetti.

Kokkulepe vaidluse osapoolte vahel on sõlmitud, oodatakse vaid, et kohus selle kinnitaks.

Tori hobusekasvandus on Eesti hobusetõugude aretamise ja parandamise ning põllumajanduse arendamise keskus olnud alates 1855. aastast, ning on üsna loomulik, et sellealane tegevus seal jätkub. “160 aastat sihipärast tegevust pole mõistlik jalge alla tallata,” viitab Lemetti kasvanduse väärikale ajaloole.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>

Maalehel on ilmumas kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud”.
Raamatusarja saab tellida raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega erinevatest müügikohtadest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare