Tundub, et tulekul on hea metsamarja-aasta

 (2)

Tundub, et tulekul on hea metsamarja-aasta
MetsmaasikadFoto: Astrid Lepik

"Mustikatel oli tänavu hästi palju õisi ja õitsemise ajal öökülmasid polnud," täheldas Maalehega rääkinud naine, kelle koduaias looduslikul kallakul kasvavate kadakate all on ajast aega alati mustikad kasvanud.

"Metsaalune valendab pohlade roosakasvalgetest õitest. Tuttav marjanaine rääkis, et ka mustikatel on palju rohelisi marjanuppusid näha," kirjutas nädal tagasi Maalehe metsablogis Leili Mihkelson.

"Jõhvikas õitseb ka täielt, eriti niiskemates samblalohkudes. Samuti rabamurakas, kohati on rabamändide alune valgeid õisi täis," annab Leili aimu ka teiste metsamarjade võimalikust kopsakast saagist.

Metsmaasikad on Lõuna-Eestis juba valmis saanud. "Esimesed metsmaasikad on korjatud ja söödud ka! Mmm, milline aroom!" kuultab oma Facebooki seinal Aialeht.ee toimetaja Astrid lepik. Põhja-Eesti rannikul on metsmaasikad alles õiteilus, kuid õisi on palju. See tõotab rikkalikku saaki.

ANNA TEADA, mida sinu tähelepanekud näitavad: kas tuleb hea metsamarja-aasta?

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare