Väärtuslik mahepiim voolab kanalisatsiooni

 (59)

maatõugu lehmad, piim
Foto: Sven Arbet

Sügisel käib laev Saaremaale harvem ja kuna piimaauto iga päev Hiiumaale ei pääse, ajavad lautade piimajahutajad üle ääre nagu nõiakaev kevadel.

Mati Vallikivile kuuluvas Tatermaa laudas on saanud juba tavapäraseks, et neljas või viies lüps ei mahu enam 3300 liitrisesse piimajahutisse ja väärtuslik mahepiim voolab kanalisatsiooni, kirjutab Hiiu Leht.

“See on igasügisene probleem, millest saavad aru vaid piimalehmapidajad,” ohkas Kalda talu peremees Mati Vallikivi.

Hiiumaa talunike piim veetakse kõik üle mere Saaremaa piimakombinaati.

Praegu on piim naabersaarel väga oodatud, sestap tuleb põhjust otsida kahe saare vahelisest laevaühendusest, mis alates septembri teisest nädalast on märksa hõredam. Vallikivi ütleb, et probleemi lahendamiseks peaks parvlaev kahe saare vahel käima vähemalt üle päeva, et kogu lüpstud piima saaks õigel ajal Saaremaale saata.

Hiiu maavalitsuse transpordispetsialist Tõnis Paljasma ütles, et piimatootjate mure on talle teada ja ideaalis võiks laev sõita iga päev. Samas pole ministeeriumil vahendeid nii palju, et väheseid sõitjaid vedada. Ka on piimaauto ja tavareisijate soovitud reiside ajad erinevad. Näiteks reedeti ja pühapäeviti sõidavad õpilased kahe saare vahet kooli ja koju.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare