Vastvalminud Rõngu terminal on vastu võtnud juba enam kui 36 200 tonni teravilja

 (1)

Vastvalminud Rõngu terminal on vastu võtnud juba enam kui 36 200 tonni teravilja
Foto: Kevili

Rõngus avatakse homme Lõuna-Eesti kaasaegseim ja suurim viljaterminal mis mahutab 50 000 tonni teravilja ning suudab ühe tunni jooksul vastu võtta 400 tonni saaki ehk 16 veoautotäit.

Rõngu viljaterminal alustas tegutsemist tänavu juulis ning on oktoobri seisuga vastu võtnud juba enam kui 36 200 tonni teravilja. KEVILI nõukogu esimehe Jaak Läänemetsa sõnul on põhjust tähistamiseks. „Rõngu terminali valmimine on loonud KEVILI liikmete jaoks paremad saagikogumise tingimused. Nüüd saame pakkuda enam tuge just Lõuna-Eesti põllumeestele – siin piirkonnas tegutseb ligikaudu pool meie liikmeskonnast,“ selgitas Läänemets.

Rõngu viljaterminal on teine põllumeeste ühistu KEVILI püstitatud terminal. Jaak Läänemets märkis, et Rõngu terminali ehitamisel rakendati kogemusi, mis saadud Lääne-Virumaal Roodeväljal tänaseks juba neli aastat tegutsenud terminalis. „Kahe viljaterminaliga suudame teenindada suuremat hulka põllumehi ja aidata oma liikmetel toodangut kasumlikult realiseerida, mis just tänavusel keeruka ilmastikuga aastal eriti teravalt esile tõuseb,” rääkis Jaak Läänemets.

Rõngu viljaterminal ehitati koostöös ASiga Nordecon Betoon, kellel on pikaajalised kogemused põllumajandusobjektide ehitamisel. ASi Nordecon Betoon juhatuse liige ja ehitusdirektor Magnus Velling selgitas: „Rõngu terminali ehitus on Nordecon Betooni jaoks KEVILIga juba mitmes koostööprojekt. Varasem kogemus oli ehitamisel suureks abiks, kuna viljakoristusaeg oli ukse ees ning ehitustempo kiire. Mul on hea meel, et objekt valmis kvaliteetselt ja õigeaegselt – vili ei pidanud jääma põllule.“

Rõngu viljaterminali ehitus läks maksma 8,66 miljonit eurot, millest 1 miljoni moodustas KEVILI liikmete omafinantseering, 1,6 miljonit PRIA toetus ning ülejäänu kaeti laenuga Swedbankist.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare