VILJELUSVÕISTLUS 2017: Annaks taevataat vaid koristusilma!Kesk-Eesti ja Virumaa võistlejad ootavad suuri saake. Jüri Ilves
Kesk-Eesti ja Virumaa võistlejad ootavad suuri saake. Jüri IlvesFoto: Margus Ameerikas, Maa

Lõppenud nädalal said üle vaadatud ka Kesk-Eesti ja Virumaa viljeluspõllud.

Aru põllumajanduslik osaühing kasvatab kolme taliodra sorti.

„Kolm erineva kasvuajaga taliodra sorti võimaldasid Aru Põllumajanduses alustada kombainimisega 1.augustil, moodustades sobiva koristuskonveieri taliotradest,“ räägib viljelusvõistluse eestvedaja Margus Ameerikas.

Nisude kohta on raske midagi väga täpselt öelda, sest talinisu põllud on igal pool võrdselt ilusad ja varasemad sordid hakkavad juba valmima. Suvinisu on aga alles täies kasvuhoos.

Ka rukkid on ühtlaselt ilusad. „Kes rukkikasvatajatest koguvad 10 tonnise hektarisaagi?“ küsib Ameerikas. „Kas Tuuli Vaarak, Enno Feldveber, Tanel Tõrvand, Ahti Aruksaar, Madis Avi, Henry Tammann, Tõnu Post või veel keegi? Sellel aastal ei saa küll silmaga öelda, et varasematel rukkimeistritel Tuuli Vaarakul või Tanel Tõrvandil rukkid teistest peajagu üle oleksid, kümnetonniste saakidega võivad paljud üllatada,“ loodab ta „Kui vaid nüüd koristusajaks ilma annaks ja kõik kasvanu kvaliteetselt kätte saaks!“

Viljelusvõistluse põlde on hinnanud paljudel aastatel Peeter Viil Eesti Taimekasvatuse Instituudist. Esimest aastat osaleb hindamisel tänavu ka Evelin Loit maaülikoolist.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare