Võimsaid kauboisid asus juhtima habras naine

 (3)
Jane Mättik
Jane MättikFoto: Sven Arbet

Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi juhatuse uueks esimeheks valiti Kuusiku talu perenaine ja aberdiin-anguse veisetõu kasvatajate eestvedaja Jane Mättik.

Esimesed kogemused lihaveistega sai Jane täpselt kümme aastat tagasi, kui ostis aberdiin-angused. Seejärel õppis maaülikoolis loomakasvatust ja kaitses magistritöö.

Praeguseks on ta üks Eesti tunnustatumaid lihaveiste aretajaid ning tema juures tehti esimesed katsed veiste hindamisel.

Jane Mättik on valitud ka parimaks loomakasvatajaks ning olnud aasta põllumehe kandidaat.

Jane hallata on tõuloomakasvatajate ühistu Kaunissaare kogumiskeskuse töö. Ta on aktiivselt kaasa löönud seltsi ürituste korraldamisel, osalenud ja korraldanud koolitusi ning õppepäevi. Uueks proovikiviks saab talle rahvusvahelise aberdiin-anguse foorumi korraldamine, mis peetakse Eestis vähem kui kuu aja pärast.

Lihaveisekasvatajate seltsil on selle eksisteerimise paarikümne aasta jooksul olnud vaid kaks juhti, karismaatiline Leino Vessart ning ettevõtlik ja intelligentne Aldo Vaan.

Praegu juhib seltsi kolmeliikmeline meeskond – lisaks Janele jäi juhatuse liikmeks Aldo Vaan, kolmas liige on Margus Keldo.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare