Mismoodi saab ID-kaarti vormistada voodihaige?Erakorralise meditsiini keskuses
Foto: Andres Putting

Elan koos oma vana emaga, kes on viletsa tervisega ja jäi nüüd ka voodihaigeks. Sotsiaaltöötaja meil ei käi, kuna olen ise samuti pensionär.

Nüüd juhtus nii, et juba mõni kuu tagasi kaotas ema ID-kaart kehtivuse, samas ei suuda ema end nii palju kokku võtta, et ise uut kaarti vormistama minna. Mida ma pean nüüd tegema ja kes aitaks? Tuttav fotograaf võib tulla ja teha foto, aga kuidas käib avalduse vormistamine?

Maalehe lugeja M. R.

Vastab politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonijuht Tuuli Härson:

Inimestel, kellel on liikumine tervise tõttu väga häiritud ja kes ID-kaardi taotlemiseks teenindusse tulla ei saa, on kõige mõistlikum seda taotleda posti teel. Info taotlemise tingimuste kohta ning juhised on meie kodulehel.

Dokumendifoto tegemiseks võib sel juhul kasutada fotograafi või lähedaste abi, ent kindlasti tuleks tutvuda foto nõuetega. Kui inimene on täielikult liikumisvõimetu ja foto tuleb teha voodi taustal, palume avaldusele lisada vabas vormis kiri selle kohta, et nõuetekohast fotot ei ole võimalik teha.

Dokumendi kättesaamiseks on üldjuhul vaja tulla teenindusse, kuid voodihaigel inimesel on võimalik selleks volitada kohaliku omavalituse sotsiaaltöötajat, kellel on sel juhul õigus inimese eest dokument kätte saada.

Kui kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja abistada ei saa, võib kutsuda PPA teenindaja endale koju. Selleks tuleb esitada PPA-le vabas vormis avaldus ning lisada sellele arstitõend, et tegu on liikumisvõimetu inimesega.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat igapäevastest ilmatarkustest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare