Eestisse voolab turiste kõige rohkem Soomest, Venemaalt ja Saksamaalt

                     
Eestisse voolab turiste kõige rohkem Soomest, Venemaalt ja Saksamaalt
Foto: Tanel Meos

Eesti majutusettevõtetes peatus Statistikaameti andmetel tänavu I poolaastal kokku ligi 1,2 miljonit sise- ja välisturisti, mis on 15% enam võrreldes möödunud aasta sama perioodiga ning ühtlasi läbi aegade parim poolaastatulemus.

Sise- ja välisturistid kokku veetsid Eesti majutusettevõtetes I poolaastal 2,3 miljonit ööd.
Eesti majutusasutustes peatus tänavu I poolaastal ligi 800 000 välisturisti, mis on 17% enam võrreldes möödunud aastaga, mis omakorda oli seni rekordiline.

Statistikaameti andmetel saabus tänavu esimese kuue kuu vältel kõige enam turiste Eestisse Soomest, Venemaalt ja Saksamaalt. Absoluutarvudes kasvas kõige rohkem turism Venemaalt. Protsentuaalselt näitas veelgi suuremat kasvu turism Suurbritanniast, Itaaliast, Hispaaniast ja Hollandist, mida mõjutas oluliselt uute lennuühenduste avamine.

EASi turismiarenduskeskuse juhi Tarmo Mutso hinnangul on turistide arvu kasvu mootoriks uute transpordiühenduste loomine Euroopaga. Samuti on Mutso sõnul Eesti tuntust turismisihtkohana suurendanud Tallinna kui Euroopa kultuuripealinna staatus, rohked kultuuriüritused ning Eesti ettevõtjate, riigi, kohalike omavalitsuste ja EASi aastatepikkune koostöö turismiteenuste arendamisel ja Eesti tutvustamisel erinevatel sihtturgudel.

Turistide arvukuse kasv näitab Mutso hinnangul ilmekalt Eesti kui sihtkoha tutvustamise vajadust. „Turistide siiameelitamisel mängivad olulist rolli suurüritused, mida külastada,“ kommenteeris Mutso.

„Eesti on väike riik ja meile on oluline iga riiki saabunud turist, nagu ka see, et ta lahkuks siit positiivse kogemusega, mida jagab oma koduriigis,“ pidas Mutso sündmuste kõrval oluliseks ka Eesti turismisektori teenindustaset. Ühtlasi on ka Euroopas tervikuna välisturism sel aastal tugevalt kasvanud: esimese nelja kuu andmetel 6%, sealhulgas Kesk- ja Ida-Euroopas 8%.

Kokku ööbis I poolaastal Eesti majutusettevõtetes üle 400 000 siseturisti, mis on 11% enam eelmise aasta sama perioodiga võrreldes. Ligikaudu pooled siseturistidest olid puhkuse- ja 31% tööreisil. Kõige enam kasvas tänavu siseturistide arv Tallinnas, Tartus ja Lääne-Virumaal. Neist Tartus ja Lääne-Virumaal oli siseturistide ööbimiste arv tänavu ka kõigi aegade kõrgeim.

Statistikaameti andmetel oli juunis Eestis tegutsevas 1074 majutusettevõttes kokku 20 600 tuba, 46 900 voodikohaga. Võrreldes 2010. aastaga on turistide käsutuses olevate voodikohtade arv kasvanud 1000 võrra. 2011. aasta juuni majutusasutuste keskmine täituvus moodustas 50% tubadest ja 41% voodikohtadest.

Kõrgeim tubade keskmine täituvus oli ootuspäraselt pealinnas (75%). Keskmisest suurem tubade täituvus oli ka Pärnu (57%) ja Tartu (58%) majutusettevõtetes.

Logi sisse

Logi sisse kasutades oma
Facebooki, Twitteri või Google'i kontot või e-posti aadressi.


Nimi
Kommenteerimistingimused

Maaleht - viimased uudised
Eesti metsatehnika pälvib üleilmset tunnustust Fotogalerii
2. september 2014 15:24
Eesti metsatehnika pälvib üleilmset tunnustust
Metsise hoovil seisab uhiuus väljaveotraktor, mille kohta firma juhataja Ivo Jürgenson ütleb, et tegelikult on see juba müüdud Valgevenesse ja ootab nüüd, millal ostja tollipaberid korda ajab ja masinale järele tuleb.
Eesti on metsariik ja eestlased metsarahvas ning neile asjaoludele kohaselt on ennast siinmail sisse seadnud ka mitu ettevõtet, mis juba aastaid mitmesugust metsatehnikat toodavad.
Igal puul on hind – nii raiutaval kui istutataval
Puude säilitamine hoone juures pole Nõmmel sageli võimalik. Selliste puude raie tuleks juba projekteerimise käigus ette näha, et hiljem poleks nende auku kukkumise ohtu ning ootamatut asendusistutuse nõuet.
Tuhandete puude raiumine igal aastal tekitab linnakeskkonnale tuntavat kahju. Tallinna keskkonnaameti metsavaht-dendroloog Sulev Järve selgitab, mille alusel tuleb tiheasustusalal ehitustele ettejäävad elujõulised puud asendada uutega.
Pagarikoda"Pagar Võtaks" Vana-Lõuna tänaval
Pagarikoja juht Reet Rum demonstreerib kihilisi küpsiseid, mida tehakse klientide soovil.
Puhta tooraine usku pagarikoda Pagar Võtaks on mahedaid pagaritooteid valmistanud juba ligi kaks aastat.
Julge ja rõõmus Manni portselan
1. september 2014 16:05
Julge ja rõõmus Manni portselan
Maiasmokkadele mõeldud serviisil näeb plaatinaga maalitud mummuke välja nagu pisike peegel keset graafilist kapsalehemustrit. Helesiniste teetasside seest leiab jooja veel ühe väikese sinise õie.
Manni ehk Mariliin Kindsiko maalib valge portselani muinasjutuliseks ning õpetab seda kaunist ala ka huvilistele oma kunstistuudios.