Eestisse voolab turiste kõige rohkem Soomest, Venemaalt ja Saksamaalt

                     
Eestisse voolab turiste kõige rohkem Soomest, Venemaalt ja Saksamaalt
Foto: Tanel Meos

Eesti majutusettevõtetes peatus Statistikaameti andmetel tänavu I poolaastal kokku ligi 1,2 miljonit sise- ja välisturisti, mis on 15% enam võrreldes möödunud aasta sama perioodiga ning ühtlasi läbi aegade parim poolaastatulemus.

Sise- ja välisturistid kokku veetsid Eesti majutusettevõtetes I poolaastal 2,3 miljonit ööd.
Eesti majutusasutustes peatus tänavu I poolaastal ligi 800 000 välisturisti, mis on 17% enam võrreldes möödunud aastaga, mis omakorda oli seni rekordiline.

Statistikaameti andmetel saabus tänavu esimese kuue kuu vältel kõige enam turiste Eestisse Soomest, Venemaalt ja Saksamaalt. Absoluutarvudes kasvas kõige rohkem turism Venemaalt. Protsentuaalselt näitas veelgi suuremat kasvu turism Suurbritanniast, Itaaliast, Hispaaniast ja Hollandist, mida mõjutas oluliselt uute lennuühenduste avamine.

EASi turismiarenduskeskuse juhi Tarmo Mutso hinnangul on turistide arvu kasvu mootoriks uute transpordiühenduste loomine Euroopaga. Samuti on Mutso sõnul Eesti tuntust turismisihtkohana suurendanud Tallinna kui Euroopa kultuuripealinna staatus, rohked kultuuriüritused ning Eesti ettevõtjate, riigi, kohalike omavalitsuste ja EASi aastatepikkune koostöö turismiteenuste arendamisel ja Eesti tutvustamisel erinevatel sihtturgudel.

Turistide arvukuse kasv näitab Mutso hinnangul ilmekalt Eesti kui sihtkoha tutvustamise vajadust. „Turistide siiameelitamisel mängivad olulist rolli suurüritused, mida külastada,“ kommenteeris Mutso.

„Eesti on väike riik ja meile on oluline iga riiki saabunud turist, nagu ka see, et ta lahkuks siit positiivse kogemusega, mida jagab oma koduriigis,“ pidas Mutso sündmuste kõrval oluliseks ka Eesti turismisektori teenindustaset. Ühtlasi on ka Euroopas tervikuna välisturism sel aastal tugevalt kasvanud: esimese nelja kuu andmetel 6%, sealhulgas Kesk- ja Ida-Euroopas 8%.

Kokku ööbis I poolaastal Eesti majutusettevõtetes üle 400 000 siseturisti, mis on 11% enam eelmise aasta sama perioodiga võrreldes. Ligikaudu pooled siseturistidest olid puhkuse- ja 31% tööreisil. Kõige enam kasvas tänavu siseturistide arv Tallinnas, Tartus ja Lääne-Virumaal. Neist Tartus ja Lääne-Virumaal oli siseturistide ööbimiste arv tänavu ka kõigi aegade kõrgeim.

Statistikaameti andmetel oli juunis Eestis tegutsevas 1074 majutusettevõttes kokku 20 600 tuba, 46 900 voodikohaga. Võrreldes 2010. aastaga on turistide käsutuses olevate voodikohtade arv kasvanud 1000 võrra. 2011. aasta juuni majutusasutuste keskmine täituvus moodustas 50% tubadest ja 41% voodikohtadest.

Kõrgeim tubade keskmine täituvus oli ootuspäraselt pealinnas (75%). Keskmisest suurem tubade täituvus oli ka Pärnu (57%) ja Tartu (58%) majutusettevõtetes.

Logi sisse

Logi sisse kasutades oma
Facebooki, Twitteri või Google'i kontot või e-posti aadressi.


Nimi
Kommenteerimistingimused

Maaleht - viimased uudised
Eestis käib maavanemate vahetamine
Rakvere Ööjooksu korraldaja Marko Torm on ise ka maratoniga hakkama saanud.
Tänavu sai või saab otsa seitsme maavanema ametiaeg, lisaks siirdus Lääne maavanem Innar Mäesalu Riigikokku.
Valge kirmega kaetud nulud (1)
23. oktoober 2014 14:16
Valge kirmega kaetud nulud
Valkjas kirme nulu okste alaküljel vihjab nulu-pahktäi tegutsemisele.
Mul on aias umbes kahe meetri kõrgune nulg.
“Tuna & täna” päevakild: 23.10.2014
Edson Arantes do Nascimento ehk Pelé.
Head Pelé sünnipäeva!
Haljava robotlaut valmis toetuste abita
Veterinaari haridusega Haljava OÜ loomakasvatusjuhi Aavo Mooste jaoks on esmatähtis lehmade heaolu.
Kuna PRIA laudaehituse toetusraha sai mitme aasta eest otsa ning piimahind langeb, on uued robotlaudad tänavu tõeline haruldus.
Kaardid kui Vene ajal: õiget kohta raske leida
Sillaotsa talumuuseumi varahoidja Jüri Kusmin, juhataja Kalju Idvand ning nõukogu liige Jürgen Kusmin on mures: külastajate teekond rehepeksumasi- nate ja omatehtud traktorite väljapanekuni võib vigase internetikaardi tõttu rappa minna.
Arvukad internetikataloogid juhatavad kätte ka asutuse või ettevõtte asukoha kaardil, kuid sageli teevad seda eksitaval moel.
Aed talveks hiirevabaks (2)
23. oktoober 2014 09:00
Aed talveks hiirevabaks
Pange mürksööt külilikeeratud plastpoti või torujupi sisse, et vihm otse peale ei sajaks.
Kui oktoobri lõpus lõksud ja mürksööt välja panna, on plats aastavahetuseks puhas.
Valga linnalehmad on ikka veel alles
Isegi ametnikud möönavad, et kui Valga vanamemmelt loomad ära võtta, võib ta elutahe kustuda.
Jaanuaris lubas kuurist laudaks kohandatud hoones kaht lehma ja kaht vasikat pidanud 82aastane Valga memm, et müüb loomad kevadel ära.
Kummikud ei tundu enam kummikud
23. oktoober 2014 05:15
Kummikud ei tundu enam kummikud
Kontsaga botikud. Sooja voodri ja lukuga mudel, mis sobib eriti hästi pükstega kandmiseks.
Tavaline kummik, mida praegusel vihmasel ja porisel ajal otstarbekas kanda, on aastatega saanud erksad toonid, paelad ja lipsud.
Juristi nõuanne
23. oktoober 2014 05:15
Juristi nõuanne
NELLI LOOMETS
Kui käsi on vallamajas sees, saab külateater hakkama
SEE Teater Erki Aule lavstusega “Limonaadi Ets”. Mängivad (vasakult) Ago-Allar Jürise, Vello Nõupuu, Marika Matvei, Meeli Piirikivi, Indrek Pangsepp, Gerda Raidla ja Andres Urb.
Ehkki riik harrastusteatreid ei toeta, püsib näitemängu tegemine maal jätkuvalt elus.
Oli üks kena muru- ja seenesuvi
23. oktoober 2014 05:15
Oli üks kena muru- ja seenesuvi
Seeni oli sel aastal nii palju, et andis metsast välja vedada.
Tänavune vegetatsiooniperiood andis rekordilisi saake nii põldudel kui metsas.
Raamatud
23. oktoober 2014 05:15
Raamatud
Suur veinijuht.