Eestisse voolab turiste kõige rohkem Soomest, Venemaalt ja Saksamaalt

                     
Eestisse voolab turiste kõige rohkem Soomest, Venemaalt ja Saksamaalt
Foto: Tanel Meos

Eesti majutusettevõtetes peatus Statistikaameti andmetel tänavu I poolaastal kokku ligi 1,2 miljonit sise- ja välisturisti, mis on 15% enam võrreldes möödunud aasta sama perioodiga ning ühtlasi läbi aegade parim poolaastatulemus.

Sise- ja välisturistid kokku veetsid Eesti majutusettevõtetes I poolaastal 2,3 miljonit ööd.
Eesti majutusasutustes peatus tänavu I poolaastal ligi 800 000 välisturisti, mis on 17% enam võrreldes möödunud aastaga, mis omakorda oli seni rekordiline.

Statistikaameti andmetel saabus tänavu esimese kuue kuu vältel kõige enam turiste Eestisse Soomest, Venemaalt ja Saksamaalt. Absoluutarvudes kasvas kõige rohkem turism Venemaalt. Protsentuaalselt näitas veelgi suuremat kasvu turism Suurbritanniast, Itaaliast, Hispaaniast ja Hollandist, mida mõjutas oluliselt uute lennuühenduste avamine.

EASi turismiarenduskeskuse juhi Tarmo Mutso hinnangul on turistide arvu kasvu mootoriks uute transpordiühenduste loomine Euroopaga. Samuti on Mutso sõnul Eesti tuntust turismisihtkohana suurendanud Tallinna kui Euroopa kultuuripealinna staatus, rohked kultuuriüritused ning Eesti ettevõtjate, riigi, kohalike omavalitsuste ja EASi aastatepikkune koostöö turismiteenuste arendamisel ja Eesti tutvustamisel erinevatel sihtturgudel.

Turistide arvukuse kasv näitab Mutso hinnangul ilmekalt Eesti kui sihtkoha tutvustamise vajadust. „Turistide siiameelitamisel mängivad olulist rolli suurüritused, mida külastada,“ kommenteeris Mutso.

„Eesti on väike riik ja meile on oluline iga riiki saabunud turist, nagu ka see, et ta lahkuks siit positiivse kogemusega, mida jagab oma koduriigis,“ pidas Mutso sündmuste kõrval oluliseks ka Eesti turismisektori teenindustaset. Ühtlasi on ka Euroopas tervikuna välisturism sel aastal tugevalt kasvanud: esimese nelja kuu andmetel 6%, sealhulgas Kesk- ja Ida-Euroopas 8%.

Kokku ööbis I poolaastal Eesti majutusettevõtetes üle 400 000 siseturisti, mis on 11% enam eelmise aasta sama perioodiga võrreldes. Ligikaudu pooled siseturistidest olid puhkuse- ja 31% tööreisil. Kõige enam kasvas tänavu siseturistide arv Tallinnas, Tartus ja Lääne-Virumaal. Neist Tartus ja Lääne-Virumaal oli siseturistide ööbimiste arv tänavu ka kõigi aegade kõrgeim.

Statistikaameti andmetel oli juunis Eestis tegutsevas 1074 majutusettevõttes kokku 20 600 tuba, 46 900 voodikohaga. Võrreldes 2010. aastaga on turistide käsutuses olevate voodikohtade arv kasvanud 1000 võrra. 2011. aasta juuni majutusasutuste keskmine täituvus moodustas 50% tubadest ja 41% voodikohtadest.

Kõrgeim tubade keskmine täituvus oli ootuspäraselt pealinnas (75%). Keskmisest suurem tubade täituvus oli ka Pärnu (57%) ja Tartu (58%) majutusettevõtetes.

Logi sisse

Logi sisse kasutades oma
Facebooki, Twitteri või Google'i kontot või e-posti aadressi.


Nimi
Kommenteerimistingimused

Maaleht - viimased uudised
TÜLI NAABRITE VAHEL: krundi tõstmisest tekkinud liigvesi uputab naabri maid
Soone talu perenaine Varje Käsk ei saa enam nautida rahu ja vaikust, sest uued naabrid ei tegutse tema tahtmist mööda. Raudhürdi kinnistu omanik Dmitri Buhharov aga loetleb, keda kõiki on babuška nende krundile kutsunud − politsei, rohelised, looduskaitse. Nemad aga püüavad vaid endale korraliku kodu rajada.
Raasiku vallas Soone talus pensionipõlve pidav Varje Käsk on vastuollu pööranud vene rahvusest naabritega, kes krundi nii kõrgeks tõstnud, et liigvesi uputab Käski maid.
Naine võitleb üksi suurfarmi vastu (4)
18. september 2014 08:32
Naine võitleb üksi suurfarmi vastu
Tegija jõuab palju: ülemsootska, Seto Laste Kooli eestvedaja ning Tallinna Ülikooli kommunikatsiooniõppejõud Annela Laaneots võitleb Lääne-Virumaal Kõldu külas õiguse ja õigluse eest.
Kohtusse pöördunud Annela Laaneots ei ole nõus, et vald muutis üldplaneeringut, millega anti roheline tuli suurfarmi laiendamisele külas, kus ta lapsepõlve suved veetis.
Arste on vaja, mitte betooni! (4)
18. september 2014 07:00
Arste on vaja, mitte betooni!
Tamsalu vallavanemale Toomas Uudebergile jäid pärast hiljuti nurja läinud perearstiotsingut tühjad pihud.
Kuigi Eesti riik hakkab Brüsseli miljonite eest kohe-kohe uljalt tervisekeskuste tarvis uusi betoonkarpe valama, ei suuda ta praegustesse perearste leida.
Osale Kanal 2 uues saates
18. september 2014 05:15
erinevad asjad
Pilt on illustreeriv
Kasutamata kaevandus maksu alla!
18. september 2014 05:15
Kasutamata kaevandus maksu alla!
Ehitusmaterjalide tootmine põhineb suuresti maapõuest ammutataval väärtusel, olgu selleks siis paekivi, kruus või liiv. Sestap mõjutab niigi ahtal jääl seisvat tööstussektorit igasugune kaevetasude suurendamine otseselt.
Kuna Eestis on küllalt juhtumeid, kus kaeveluba võetud, aga kaevandama pole hakatud, plaanib keskkonnaministeerium seda olukorda maksustamise kaudu muuta.
Raamatud
18. september 2014 05:15
Raamatud
Linnulaul. Meie 150 linnuliiki ja nende häälitsused.
Juristi nõu
18. september 2014 05:15
Juristi nõu
IVO MAHHOV
Rakvere saunas sünnivad maailmakunsti šedöövrid
Ivo Ridalaan oma taiestega: Vincent van Goghi “Päevalilled”, fragment Sandro Botticelli hiigelmaalist “Kevad”, Emilie Vernoni “Daami portree”. Kunstniku käte all on Jan Vermeer van Delfti “Piimakallaja”, vasakul ja paremal seintel aga lisaks veel valik XVII sajandi Hollandi natüürmorte.
Soovite Konrad Mägi? Gustav Klimti? Vincent van Goghi? Pole probleemi – agronoomist mesinik Ivo Ridalaan maalib valmis.
Saja aastaga Tallinna üks uus teatrimaja. Valmis!
Vaba Lava teatrimaja suur saal võimaldab 33meetrist lavasügavust. Kes lavastajatest on esimene selle võimaluse kasutaja? Publikul on, mida oodata ja vaadata.
Eelmine teatrimaja avati Tallinnas 101 aastat tagasi ja sai nimeks Estonia. Homme, 19. septembril avatakse järgmine, Telliskivi loomelinnakus, ja see kannab nime Vaba Lava.
Räpina loomemaja vein ja õlu lubati letile
Räpina loomemaja juhataja Leo Kütt kaeb valmivat kraami, ise pole mees aga juba 40 aastat humalavett joonud.
Räpina loomemajas saab õppida ka veini ja õlle valmistamist. Kohalikust toorainest kääritatud kraam on nüüd ka müügivalmis.
Õunamahl pakitakse kas või kotti
18. september 2014 05:15
Õunamahl pakitakse kas või kotti
Kraaniga kottidesse pakendatud maitsva õunamahla panevad Räpina vanaemad oma välismaal töötavatele lastelastele kaasa, nii jääb ära klaastaara vedamise mure.
Aiaomanikud valivad poest sobivat pressi või viivad ise õunad pressija juurde, kes võib mahla ka pakendada.
Linnutee aadress on Laniakea
18. september 2014 05:15
Linnutee aadress on Laniakea
Laniakea superparve läbilõige. Punane värv tähistab tihedamaid piirkondi, tumesinine kosmilisi tühikuid, nool Linnutee asukohta.
Astronoomid on avastanud, et meie kodugalaktika Linnutee kuulub senitundmatusse määratu suurde süsteemi – Laniakea superparve.
Küsitlus: Kas olete juba jõudnud tänavu seenel käia?
Mari-Liis Veskus