Ibrahim Mukunga

Ibrahim Mukunga Kenyast võitis Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu lätlase Dimitrijs Jurkevicsi ja pärnaka Roman Fosti ees.

Dmitrijs Jurkevics, Ibrahim Mukunga, Roman Fosti; Jekaterina Patjuk, Lily Luik, Olga Andrejeva

Täna toimunud XIII Jüri Jaansoni Kahe silla jooksu ca 9 kilomeetrilise distantsi läbis Kenya sportlane Ibrahim Mukunga 26 minuti ja 50 sekundiga, jättes lätlase Dmitrijs Jurkevicsi ajaga 27:18.5 teiseks. Kolmandana läbis finiši värava ajaga 28:09.2 Roman Fosti Pärnumaalt.

Kenya ja Läti jooksjad rebisid end ülejäänud jooksjate massist lahti juba Pärnu jõe parempoolse kalda rajal ja saavutasid Papiniidu sillal neile järgnevate jooksjate suhtes ligamale minutilise edumaa.

Neljandana lõpetas Nikolai Vedehin, viiendana Priit Aus ja kuuendana Dmitri Aristov.

Üldarvestuses 23. lõpetanud Jekaterina Patjuk saavutas ajaga 31,58 naistest parima tulemuse. Lily Luik oli ajaga 33:48.6 teine ja Olga Andrejeva ajaks mõõdeti finiši joonel 34:21.7. Naiste neljandaks tuli Birgit Pihelgas, viiendaks Grete Tõnne ja kuuendaks Kristiina Verevmägi.

Jüri Jaanson jooksis tuntud numbri 11 all 131. (36:20.4) kohale.

Risto Kaljund Pärnumaalt võitis Kesklinna silla Tallinna maantee poolses otsas Crafti sprindivahefiniši. Rääma tänaval asuv Bestri kauplus pani välja vahefiniši eriauhinna, mille võitis Tiit Kibuspuu Tartumaalt. Wendre tegevjuht Vahur Roosaar sai poolel distantsil K-Rauta vahefiniši eriauhinna.

Ilusat päiksepaistelist spordipäeva tuli nautima muljetavaldav arv spordisõpru. Raja läbis 1461 jooksjat, 7 ratastoolisõitjat, 395 käijat-kepikõndijat ning 10 veesportlast. Eile toimunud lastejooksudel osales 707 noort spordilembest ning 21 koera koos peremeestega. Kui kõik numbrid kokku lüüa, saame osalenute arvuks 2601.

Eile võistlesid Martensi väljakuga külgnevatel Põhja ja Aida tänaval Jüri Jaansoni lastejooksude sarjas 707 osavõtjat, kellest kõige arvukamalt olid esindatud viie- kuni kuueaastased lapsed.

Tänavuse võistluse omapäraks oli võimalus esmakordselt Vaasa parki paigutatud suurelt ekraanilt näha võistlust otsepildis ka rajalt ja Pärnu Postimehe veebilehe vahendusel kanti jooksmine spordihuviliste kodudesse.

Kahe Silla jooksu tulemused leiab aadressilt www.2silda.ee. Pärnu Kahe Silla klubi tänab kõiki osalejaid, vabatahtlikke, toetajaid ja partnereid! Kohtumiseni 27. oktoobril, Kahe Staadioni jooksul!