FOTOD: Arvatavasti maailma kõige nunnum tegutsev vangla maailmas

 (4)

Maaleht Fääridel 2. päev
Vangla on kaetud ümbrusse sulava rohelise mätaskatusega ning esikülg avaneb otse imekauni lahe poole.Foto: Bianca Mikovitš

Üks kõige erilisem vangla asub arvatavasti Fääri saartel. Juba selle nägemine tekitab soovi seal mõned päevad veeta.

Vangla asetseb omaette Streymoy saarel mägedes ning seda nähes on väga raske hoonekompleksi otstarvet mõista. Maja on kaetud ümbrusse sulava rohelise mätaskatusega ning esikülg avaneb otse imekauni lahe poole.

Tegelikult on kohe vangla taha isegi väike teelt mahasõidu tasku tehtud, kus möödasõitjad saavad vaadet imetleda.

Fäärlased ise arvavad, et neil ongi maailma kõige kaunima vaatega vangla ja ilmselt nad ei eksi. Kogu kompleks jättis nii võluva mulje, et pani soovima seal mõni aeg veeta.

Vanglasse endasse pannakse inimesed, kes on sooritanud kergemaid kuritegusid ja saanud karistuseks kuni pooleaastase vanglakaristuse. Suuremate süütegude eest tuleb aeg ära istuda Taanis.

Fääridele omase vahva mätaskatuse kasutamine sellise hoone juures pani mõtlema, kuidas mõjuks, kui Eestis ehitada vanglaid talupoeglikus stiilis ning lisada neile rookatus?

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare