Mesinik Lembit võtab alati reisile purgi oma mett kaasa

 (2)

Mesinik Lembit võtab alati reisile purgi oma mett kaasa
Foto: Heli Raamets

Igal hommikul on üks Maalehe matkasell hommikust söömas, kaasas purk kodumaist mett. See mees on Lembit Kaasik, kes peab Harjumaal Kuusalu vallas 120 mesitaru.

„Ma söön iga päev sada grammi mett,“ ütleb ta, pakkudes küsijalegi linnumagusat. Nii et pooleliitrine purk on paras nädalasele Madeira reisile kaasa pakkida. „Mesinikud on imelik rahvas, kiiksuga, nagu minagi,“ muheleb Lembit.

Samas pakutakse ka hommikusöögi buffeelauas mett. „Ma ei ole seda proovinud, enda oma maitsega oled ära harjunud ja see on kõige parem,“ kostab Lembit.

Ta on ka siinsetes poodides ringi vaadanud ja arvab, et osa lettidel olevast meest on hea, just see kallim osa, mille kilohind jääb 15 euro kanti. Aga odavama, 6-eurose kilohinnaga magusa kohta arvab mesinik, et see ei saa päris õige asi olla ja kahtlustab, et sinna on midagi sisse segatud. Madeiral peetakse küll mesilasi ja toodetakse mett, kuid huvitaval kombel on mesi odavam, kui kohalik suhkruroosiirup.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare