Santa Maria hiivab ankru, delfiinid hüppavad ja Valli päästab grupi naiste auVäljasõit Santa Maria laevaga
Santa Maria on koopia kuulsast Kolumbuse laevast.Foto: Ain Kaha

Reisi kuuendal päeval jagunes reisiseltskond mitmeks grupiks, millest suurim sõitis Kolumbuse laeva Santa Maria järgi tehtud alusega merele.

Kolm tundi kestev sõit kiideti üksmeelselt heaks – ilmateate kiuste säras taevas päike, sinisuline laevapapagoi ja laevakoer olid valmis ka parimaid pildistamispoose võtma.

Laeval on mitmeid vanu või merega seotud erilisi esemeid, mis on tehtud suurte kalade skelettidest või on kuulunud laeva varustuse jaoks.

Muidugi on selline uhke puulaev väga maaliline ja kui seal on ka mõni kena särasilmne meremees, siis on pool reisi kohe korda läinud.

Teine pool tuli juurde siis, kui delfiinid hulgana laeva kõrval ujudes veest välja hakkasid hüppama ja toredasti pildilegi jäid.

Laev tegi ka ujumispeatuse. Suurim vaatamisväärsus oli paar sakslasi, kes läksid ujuma sukeldumisprillide ja päästevestiga, neid saatev proua, kes oli juba laevale tulles trikoos, ei läinud aga üldse vette.

Ka eestlaste grupi naised otsustasid laevast vette hüppamise vahele jätta ning nende kõigi eest pani linnukese kirja Valli Raplamaalt. „Üks naine siiski päästis kõigi meie naiste au,“ kiideti veel järgmiselgi päeval.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare