Tõestatud: ka puukelguga saab asfaltteed mööda alla kihutada, kui küllalt hoogu andaÜks Madeira tuntud vigureid on turistide sõidutamine suurel kiirusel puukelguga mäest alla puhvetisse, kus närvid vajavad kohest kosutust.

Punutud puujalastega kelgu nimi on tobbogan ja kunagi varem mõtlesid selle välja jõukamad inimesed, kes lasid end sellega mäest alla vedada. Munakividel sai kelk kena hoo sisse.

Nüüd lasevad valgesse riietatud meestel end Monte aedadest alla lükata turistid, makstes paari minuti adrenaliini eest 15 eurot. Sirge tee, mis millel kihutatakse, on klaasjaks lihvitud ning jääna libe. Hetketi tuleb meestel kiirust juurde joosta, siis aga täiega pidurdada, et kelk vastu kitsast tänavat ääristavaid maju ei prantsataks.

Rusikareegel - mida kõvemini kelgutajad kiljuvad ja huilgavad, seda enam nende kelguke vänderdab ja pööritab.

Huvitav tähelepanel - kelgumeestel on jalas paksu tallaga nahksaapad, mida kutsutakse balti saabasteks. Kust see nimi tuleb, ei õnnestunudki selgitada.

Puukelgumeeste paksu nahktallaga balti saapad. Foto: Bianca Mikovitš

Ellu jäid kõik, ümber ei läinud keegi ja õppetund ka kinnistatud: iga asi hakkab liikuma, tuleb ainult korralik hoog sisse anda!

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare