Parimad koduveinid võistlustules


Parimad koduveinid võistlustules
Foto: Sven Arbet

Eeloleval nädala­vahetusel, 6. juunil, valitakse Haapsalu kuursaalis 17 finaali pääsenud veini seast välja Maalehe kodu­veini­konkursi parim vein.

Tänavu saatis konkursile oma veine 58 veinimeistrit ja paljud neist on nii konkursil kui finaalis olnud juba aastaid. Samas oli ka rõõmustavalt palju uustulnukaid, kelle veinid kõrgeid punkte said.

Üks veinimeister, Katrin Ratt, jõudis seekord finaali kolme veiniga, kaks veinimeistrit – Ivar Porn ja Raili Hein – kahe veiniga.
Kokkuvõtlikult võib öelda, et tänavu pääsesid finaali vaid need veinid, mis said žüriilt üle nelja punkti, üksnes siidrite ja vahuveinide klassi parim jäi õige pisut alla nelja. Hinne 4 aga tähendas lahtiseletatult “väga hea”, 4,5 aga juba “väljapaistev”.

Eelvoorudes hinnati ka tänavu veine toorainepõhiselt. Vastavalt kogunenud veinidele jagunesid võistlusklassid sel aastal järgmiselt.

  •  Õun ja õunapõhised veinid – 39 veini.
  •  Sõstrad ja tikrid – 28 veini.
  •  Pihlakad ja arooniad – 27 veini.
  •  Õied-varred-juured – 26 veini.
  •  Sega- ja metsamarjad, luuviljalised – 26 veini, lisaks 3 viinamarjaveini.
  •  Siidrid ja vahuveinid – 9 veini.

Finaali pääses igast alagrupist 2–3 veini ja võistlema hakkavad 17 parimat. Veinidele annab hinnangu professionaalsetest sommeljeedest ja suurte kogemustega veinimeistritest koosnev žürii. Lisaks on ka kõikidel teistel veinihuvilistel võimalus osaleda rahvažüriis.

Seotud lood:

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare