Amet: Gripihooaeg on kulgenud eripäraselt, karmilt ja halastamatult

 (26)
Kattepildid
Foto: Marianne Kuusk

Seekordne gripihooaeg on kulgenud eripäraselt, karmilt ja halastamatult. Eripäraseks muudab hooaja girpiviiruste tavapärasest varasem ringlusesse jõudmine, karmiks suur haiglaravi vajanute hulk ja halastamatuks 20 gripist tingitud surmajuhtu ajaks, mil eelnevatel aastatel hooaeg alles algas.

Hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine hakkas eelmisel nädalal jälle kasvama, seda ennekõike laste ja vanemaealiste hulgas, teatas terviseamet.

Hooaja alguseston grippi surnud 20 inimest, mis on samaväärne arv mulluse hooajaga. Samas on vähemalt kuu aega gripikestvust veel ees.

Sel nädalal lisandus info veel kuue gripist tingitud surmajuhu kohta, neist eelmisel nädalal suri kolm inimest. Surnud on üks 7kuune imik, ülejäänud on olnud patsiendid vanuses 65+. Raskekujuliste gripijuhtude (intensiivravi vajadus ja surmajuhud) ülevaade põhineb Ida-Viru Keskhaigla, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Tallinna Lastehaigla, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Lõuna-Eesti-, Narva-, Viljandi- ja Pärnu haiglate poolt saadetud andmetel.

Mullusel hooajal suri 8 haigla andmetel kokku samuti 20 inimest, neist noorim oli 14aastane laps.

Viiruste leviku peatamiseks soovitab terviseamet võimalusel koju jääda juba esimeste haigustunnuste ilmnemisel. Nendeks on kare kurk, köha, nohu, pea-, liiges- või/ja lihasvalu. Kindlasti ei tohiks haigustunnuste ilmnemisel külastada peresid, kus on väikesed lapsed või kroonilisi haigusi põdevad inimesed.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare