Austrias patenteeriti külmetushaiguste vastane vaktsiin

 (4)

VAKTSINERIMINE
Foto on illustratiivne.Foto: Priit Simson

Hiljuti registreeriti Viinis patent uuele vaktsiinile, mis peaks n-ö tavalised külmetus- ehk viirushaigused inimestest eemal hoidma. Abi olevat sellest isegi astma korral.

Kuna viirushaigustesse haigestuvad tuhanded inimesed, võib vaktsiini kasutuselvõtmine olla murrangulise tähendusega.

Köha, kinnine nina ja valulik kurk - need on sümptomid, mis võivad vaevata igas eas inimesi, eriti talvisel perioodil.

Gripiviiruse vastu on ennast võimalik vaktsineerida juba aastakümneid, kuid nüüd võib tänu Viini keskhaiglas allergoloog dr Rudolf Valenta juhitud laboris läbi viidud uurimistööle osutuda võimalikuks ka suurema hulga n-ö külmetushaigusi põhjustavate viiruste vastu vaktsineerimine.

Valenta avastas, et võti peitub selles, et inimkeha immunvastus tuleb suunata tavapärasest erinevate viiruse osade vastu. Uurides allergilist nohu põdevaid lapsi, leidis dr Valenta, et inimese immuunsüsteem ründab väga sageli viiruse "valet" osa ehk viiruseraku sisemust, selle asemel, et rünnata viiruse kesta.

Et asja õiges suunas nihutada, mõtles Valenta juhitud meeskond välja vastuabinõu, mis kahjustab näiteks nohu tekitava viiruse neid valguaheldaid, mis säilitavad viiruse tervilikust sel ajal, kui ta inimese keharakke ründab.

Hoolimata asjaolust, et vaktsiinile on väljastatud patent, võtab siiski üsna kaua aega, et see avalikkusele kättesaadavaks saaks.

Allikas: The Local

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare