Esimene maailmas: avatakse põllumeestele suunatud vaimse tervise portaal


Koolipioiss 8VK03AUG11A31
Foto on illustratiivneFoto: Vallo Kruuser

Farmerid sooritavad enesetappe üsna sageli ja seda kõikjal maailmas, tõdeb Austraalia uudisteportaal theleadsouthaustralia.com.au.

Mõned aastad tagasi Austraalias läbi viidud uuringu kohaselt on peaaegu pooled põllumehed elu jooksul kannatanud mõne kergema või raskema vaimse tervise häire käes. Samal ajal on see näitaja ülejäänud maapiirkonna elanike hulgas vaid 26%.

Seetõttu avataksegi Lõuna-Austraalia ülikooli, Adelaide'i ülikooli, Austraalia vaimse tervise keskuse ja meeste tervisele pühendunud Freemasonsi fondi koostöös spetsiaalselt põllumeestele mõeldud vaimse tervise veebisait.

Tegemist on esimese taolise, just põllupidajatele ja karjakasvatajatele suunatud lahendusega. Kodulehelt saavad abi nii need, kel vaimse tervisega probleeme, kui põllumehed, kes neid ennetada soovivad.

"Sellised asjad nagu ilm, toodangu hinnad ning haiguspuhangud karjas ja põllul - neid pole võimalik kontrollida ega lihtsate vahenditega parandada-juhtida. Sestap tekitavad need arutul hulgal stressi," selgitas juhtivuurija Kate Fennell.

Kodulehel jagatakse infot sellegi kohta, kust ja kunas abi otsida ning seal saab olema ka professionaalselt modereeritav foorum, kus põllumehed saavad vaimse tervise teemal kogemusi ja arvamusi vahetada.

Fenell ja kaastöötajad loodavad, et koduleht valmib ning avalikustatakse lähema aasta jooksul.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare