Haigekassa saadab haiged saarlased mandrile ravile


stetoskoop
Foto: Rene Suurkaev

Kuressaare haigla esindajad nõustuvad Eesti arstide liiduga, kelle hinnangul viib haigekassa koostatud põhimõtete rakendamine eriarstiabi patsientidest kaugemale ja vähendab selle kättesaadavust.

Arstide liit peab oma avalduses silmas eriarstiabi geograafilise kättesaadavuse põhimõtteid, mille koostanud haigekassa hinnangul ei ole eriarstiabi osutamine maakonnahaiglates haiglahoonete, aparatuuri ja personaliressursi kasutamise seisukohalt optimaalne ning suur osa erialasid tuleks koondada ainult kahte või nelja kohta Eestis, kirjutab Saarte Hääl.

“Nende põhimõtete rakendamisega kaotaks kogu Eesti maakonnahaiglad, meie omast rääkimata,” leidis SA Kuressaare Haigla juhatuse liige, ravijuht Marje Nelis. “Arstid leiavad alati tööd, olgu Eestis või Soomes, aga patsientidest on kahju. Inimesed kaotavad juba rahaliselt, kui peavad mandrile arsti juurde sõitma.”

Arstide liidu hinnangul on nn geograafilise kättesaadavuse põhimõtete näol tegemist arstiabi kättesaadavust oluliselt halvendava kavaga, mille töötas välja ravi rahastaja haigekassa, rääkimata läbi patsientide ja erialaspetsialistidega.