HEA TEADA: Pähklid peletavad haigusi

 (1)

HEA TEADA: Pähklid peletavad haigusi
Pistaatsiapähklid.Foto: AP/Scanpix

Teadlased on läbi analüüsinud suure hulga varem tehtud toitumise ja tervise alaseid uuringuid ning jõudnud järeldusele, et peotäis pähkleid päevas võib mõnegi tõsise haiguse eemal hoida.

Londoni Imperial College'i ja Norra teaduse- ja tehnikaülikooli teadlaste juhitud uuringus selgus, et neil, kes söövad päevas 20 grammi pähkleid, väheneb südame isheemiatõve oht ligi 30 protsenti, vähioht 15 protsenti ja enneaegse surma oht 22 protsenti, vahendab ERR-i teadusportaal Novaator.

Andmetes esines mõningast varieeruvust meeste ja naiste vahel, eri maade inimeste vahel ja erisuguste haigusriskiteguritega inimeste vahel, aga kõigi puhul kehtis järeldus, et pähklid vähendavad haigestumisohtu.

Märkimisväärset vahet ei tulenenud sellestki, milliseid pähkleid või pähklilaadseid toiduaineid inimesed sõid – kas sarapuupähkleid, mis on päris õiged pähklid, kreeka pähkleid, mis botaanilises mõttes pähklid ei ole, või hoopis maapähkleid, millest on lihtne aru saada, et need on hoopis kaunviljad.

Autorite väitel tuleb pähklite tervislikkus tõenäoliselt sellest, et nad sisaldavad palju kiudaineid, magneesiumi ja polüküllastumata rasvhappeid, aineid, mis vähendavad kolesteroolitaset.

Allikas: ERR Novaator

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare