HEA TEADA: Pähklid peletavad haigusi

 (1)

HEA TEADA: Pähklid peletavad haigusi
Pistaatsiapähklid.Foto: AP/Scanpix

Teadlased on läbi analüüsinud suure hulga varem tehtud toitumise ja tervise alaseid uuringuid ning jõudnud järeldusele, et peotäis pähkleid päevas võib mõnegi tõsise haiguse eemal hoida.

Londoni Imperial College'i ja Norra teaduse- ja tehnikaülikooli teadlaste juhitud uuringus selgus, et neil, kes söövad päevas 20 grammi pähkleid, väheneb südame isheemiatõve oht ligi 30 protsenti, vähioht 15 protsenti ja enneaegse surma oht 22 protsenti, vahendab ERR-i teadusportaal Novaator.

Andmetes esines mõningast varieeruvust meeste ja naiste vahel, eri maade inimeste vahel ja erisuguste haigusriskiteguritega inimeste vahel, aga kõigi puhul kehtis järeldus, et pähklid vähendavad haigestumisohtu.

Märkimisväärset vahet ei tulenenud sellestki, milliseid pähkleid või pähklilaadseid toiduaineid inimesed sõid – kas sarapuupähkleid, mis on päris õiged pähklid, kreeka pähkleid, mis botaanilises mõttes pähklid ei ole, või hoopis maapähkleid, millest on lihtne aru saada, et need on hoopis kaunviljad.

Autorite väitel tuleb pähklite tervislikkus tõenäoliselt sellest, et nad sisaldavad palju kiudaineid, magneesiumi ja polüküllastumata rasvhappeid, aineid, mis vähendavad kolesteroolitaset.

Allikas: ERR Novaator

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare