Kaalulangetamise nipid meestelt meestele: joo vähem, treeni rohkem ja loobu mõttetutest kaloritest

 (13)
Kaalulangetajad Kaspar Songisepp, Hillar Viksi, Freddy Greenberg
Allkiri: Rõngu valla mehed Kaspar Songisepp, Hillar Viksi, Freddy Greenberg võtsid kaalus alla ja on nüüd kaalutõstvast toidust-joogist loobunud. Foto: Raivo Tasso, MAALEHT/RAIVO TASSO

Rõngu valla mehed otsustasid kaalust alla võtta ja tegid seda lausa omavahel võisteldes. Kõik nende räägitu ei ole siiski järgi tegemiseks!

“Olen toidu suhtes vähenõudlik ja võin vabalt paar päeva söömata olla,” rääkis Hillar Viksi. Ta meenutas korda, kui sõi 11päevase Euroopa reisi ajal vaid kolm korda ja kaotas reisi jooksul 9 kg. “Tagasi tulles ütles naine, et olen poole väiksemaks jäänud,” naerab mees. Seekordse salenemisvõistluse ajal võttis ta kolme kuuga alla 6 kg, põhiliselt tänu möödaminnes näkismisest loobumisele ja kaks-kolm korda nädalas jooksmas käimisele.

Kaspar Songisepp peabki peamiseks kaalu alandamise vahendiks trenni. Paaritunnine suusa- ja ka jooksutrenn põletab hästi kaloreid. Kui ka söömisega ja eriti alkoholi tarbimisega natuke tagasi tõmmata, kukub kaal kolinal. Tema kaotas 13 kg.

Freddy Greenberg loobus alkoholist, magusatest jookidest ja nisujahust toodetest. “Saiast, makaronidest ja sellistest mõttetutest asjadest, mis vaid kaloreid annavad,” täpsustas ta. Ka teleka ees õhtusele näksimisele tegi ta lõpu. “Muidu sõin kõike, aga ei söönud üle, see tähendab et ei tõstnud teist portsu, ükskõik kui hea toit oli,” lisab ta. Selle tulemusel kaotas mees kolme kuuga 16 kg.

Heikki Mägi, kes on www.kaalustalla.ee ja www.fitlap.ee peatreener ütles, et kaotatud 16 kg on küll ehk tiba kiire tempo, ent sellegipoolest näitab seda, kui tõsiselt ja pühendunult asjasse suhtuti.

Seotud lood:

“Samas tahan panna kõigile südamele, et kaalu langetamise juures pole mõtet kiirustada. Kõik, mis on tulnud aastatega, ei kao nädalatega,” rõhutas ta.

Rõngu valla meest kaalulangetamisest saab pikemalt lugeda neljapäevasest Maalehest.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare