Maire Noormägi: apteekrist on saanud ärimees

 (3)
Riisipere-Haapsalu endise raudteeliini jaamakohad
Riisipere-Haapsalu endise raudteeliini jaamakohadFoto: Priit Simson

Jõgevamaal Puurmani valla keskuses peidab end perearstikeskuse nurga taga väike päevinäinud apteek, kus riiulid ei ole ravimitest lookas ja kus noori kliente kohtab harva. Viimased 36 aastat on väärika eaga 106-aastasel apteegil hinge sees hoidnud proviisor Maire Noormägi, kes usub, et proviisoriapteekidel on tulevikku.

"Olen õppinud sel ajal, mil apteeker ei pidanud olema ärimees. Vanasti oli proviisor auväärne elukutse ja apteek oli auväärne asutus, kuhu mindi häda korral. Kuhu see nüüd jääb?" rääkis Puurmani apteegi proviisor Maire Noormägi ajakirjale Apteeker antud intervjuus. "Nüüd on apteegindus läinud hirmsa kasumi ja äri peale: kui keegi tuleb uksest sisse, siis pead ilmtingimata talle midagi müüma."

Ta meenutas, et omal ajal sai kliendile soovitada näiteks teha teed ja jalavanni ning selgitada, et alati ei pea ravimeid sisse sööma.

"Kui hakkasid ilmuma ravimireklaamid televiisoris ja igal pool mujalgi, olid need mulle nii vastukarva," rääkis proviisor. "Ravim on vajaduspõhine, aga kas inimene suudab alati aru saada, millal ta seda vajab? Raske on teha valikut, kui loed, et kõik on väga head asjad. Reklaam aga ju ongi selle peale üles ehitatud! Sageli küsitakse minult reklaamlehe põhjal näiteks toidulisandeid. Siis soovitan pensionäridel vaadata rahakotti ja tuletan meelde, et ka süüa on vaja osta. Lisaks selgitan, et reklaami teevad ainult kallid firmad, mõnda asja on aga võimalik ka odavamalt saada. Selline on minu igapäevane nõustamine."

Loe edasi Med24.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare