Märt Põlluveer: arst peab valima ameti ja alternatiivmeditsiini vahel

 (3)
briifing-13
Märt PõlluveerFoto: Andres Putting

Erakorralise meditsiini arst Märt Põlluveer rääkis "Vikerhommikus", et valikuvabadus tegeleda alternatiivmeditsiiniga peab igaühele jääma, kuid sel juhul ei tohi seda teha arst, eksitades oma ametinimetuse ja valge kitliga inimesi.

"Minu jaoks on küsimus siin valikutes. Kui inimene soovib tegeleda nn alternatiivmeditsiiniga, siis see vabadus tuleb inimesele jätta. Millegi ära keelamist ma ei poolda - kaugel sellest. Aga inimene, kui see inimene on arst, siis ta peab tegema mingisuguse valiku. Et kui ta on alternatiivmeditsiini spetsialist ja homöopaat, siis olgu, aga mitte niimoodi, et ta teeb seda valges kitlis, paneb omale "doktor" nime ette ja siis räägib. Arstikutse hõlmab siiski teatud printsiipe ja üks neist on ka tõenduspõhise meditsiini järgmine," leidis Põlluveer.

Loota sellele, et patsient teeb vahet, kes arstidest on pädev ja kes mitte, ei tasu, hoiatas Põlluveer. Tema hinnangul on arstkonna sees vaja selgelt välja öelda ja mõtestada, kes on Eesti arst, vahendab ERR Uudised. "Loota, et patsient suudab nüüd arstist väitluses üle olla, on suhteliselt raske, sest ta lihtsalt ei ole eriala inimene," ütles Põlluveer.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare