Metsamoor Irje Karjus: eestlased vajavad rahustavaid ja vastupanu suurendavaid taimi

 (10)
Metsamoor Irje Karjus: eestlased vajavad rahustavaid ja vastupanu suurendavaid taimi
Metsamoor Irje Karjus.Foto: Raivo Tasso

Valgamaal elav, metsamoorina tuntud Irje Karjus õpetab, et taime tuleb vaadata kui inimest ehk nagu sarnasuse sündroomi – kui vajame abi jalgadele, suguorganitele, peame kasutama taimejuuri. Õis – nägu, mis näitab, kas me särame või oleme väsinud.

Vars on keha, lehed on hingamisorganid ning juured allapoole vööd jalgadeni. Seemned on peas olevad mõtted, mida me külvame, me peame neil laskma alati juurduda, enne kui loodame, et nendest võrsed kasvavad.

Aju on hormonaalne süsteem. Taime vägi on aga erinev. Näiteks kevadel varajased esimesed lehed ja juured on kõige tugevamad puhastajad ja energia andjad. Sügisesed aga kannavad endas teistsugust energiat, sest selles on tugevam vastupanuvõime, kuna valmistab meid ette talveks ja aitab vastu panna külmale.

Inimene on selline, nagu on tema elukeskkond. Eestimaal on paljudes taimedes palju kaltsiumi, ka joogivees, ja see näitab seda, et me peame olema tugevad ja vastupidavamad kui soojamaa inimesed.

Eestlased vajavad enim rahustavaid ja vastupanu suurendavaid, mitte energiat tõstvaid ergutavaid taimi, kuna see on omane meie maa kliimale ja just selleks need taimed meil kasvavad. Juurde peaks võtma magneesiumirikkaid taimi, juhendab Irje Karjus.

Seotud lood:

Maaleht jagab läbi suve lugejatele Eestimaa erinevais paigus elavate taimetarkade ja teadjameeste-naiste nõuandeid. Kui tunned oma kodukandist või kaugemaltki kedagi, kelle tarkus ja kogemus väärivad jagamist, anna meile temast teada e-kirja teel aadressil veeb@maaleht.ee.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare