Onkoloog: patsiendid ei taha sageli oma alternatiivsetest raviviisidest arstile rääkida

 (3)
kristallid
Foto: Panthermedia, Scanpix

Onkoloog Marju Kase rääkis, et sageli patsiendid ei avalda raviarstile oma alternatiivseid raviviise. Põhjuseks võib olla teadmatus sellise informatsiooni olulisusest või otsene soov seda varjata.

"Patsient võib lihtsalt häbeneda oma rumalust, et on üldse uskunud mingisse imelisse kõrvalnähtudeta raviviisi, mida „arstid patsientide eest siiani sihilikult varjanud“," rääkis onkoloog Marju Kase portaalile Med24.

Kõige enam kohtab siiski komplementaarseid ravivõtteid, näiteks toidulisandeid, dieete, ravimteesid, meditatsiooni või joogat. Seda kinnitavad ka Eestis läbiviidud uuringu andmed, kust selgus, et 56% vähiravi saanud patsientidest tarvitasid raviaegselt mingit komplementaarset ravi. Samas ei olnud 47% patsientidest raviarsti toimuvast üldse informeerinud.

Kuna mitte kõik komplementaarse ravi meetodid ei ole vähiravi ajal soovitatavad, siis tuleks oma raviarsti ikkagi usaldada ning talle nendest asjadest rääkida, rõhutas onkoloog. Vastasel juhul võib tekkida olukord, kus onkoloog tegeleb vähivastase raviga samal ajal, kui patsient tarvitab vähirakkude kasvu soodustavaid vahendeid, uskudes samal ajal, et on endapoolselt teinud kõik võimaliku parima ravitulemuse saavutamiseks.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare