Terviseamet ei luba Wismari haiglal võtta vastu raskes joobes patsiente


WISMARI HAIGLA
WISMARI HAIGLAFoto: Ingmar Muusikus

Terviseamet tegi Wismari haiglale ettekirjutuse, milles piiras haigla võimalusi tervishoiuteenuste osutamiseks patsientidele, kellel on tüsistunud võõrutusseisund või kelle tervislik seisund võib nõuda intensiivravi.

Ettekirjutuse aluseks oli detsembris haiglas läbi viidud järelevalvemenetlus, kus tuvastati, et haiglal puudub akuutravi palatiplokis osaliselt nõutav aparatuur ning intensiivravi võimekus.

Järelevalve tegemisel lähtuti Tervishoiuteenuste Kvaliteedi Ekspertkomisjonilt (TKE) saadud hinnangust Wismari haiglas osutatud psühhiaatrilise abi teenuse kvaliteedile. Komisjoni hinnangul tuleb võõrutusdeliiriumiga patsiente, kel kaasnevad alkoholimürgistusest tingitud somaatilised vaevused, ravida intensiivravi võimekusega haiglas.

Kuna Wismari haiglal intensiivravi võimekus puudub, siis on kiirabidele antud korraldus joobes ja raskes seisus patsientide viimiseks üksnes erakorralise meditsiini osakonda omavatesse haiglatesse, kus on võimekus osutada vajadusel ka intensiivravi.

Terviseamet jätkab haigla jälgimist, et tervishoiuteenuste osutamisel pöörataks enam tähelepanu patsientide jälgimisele viisil, mis tagab vajadusel õigeaegse sekkumise patsiendi seisundile.
Lisaküsimuste korra: