Terviseamet: gripilaine kõrgpunkt pole veel kätte jõudnud

 (1)
Kattepildid
Foto: Marianne Kuusk

Kolmel viimasel nädalal on pidevalt kasvanud ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestunute hulk ja see võib lähinädalatel veelgi kasvada, sest terviseameti hinnangul pole kõrghetk veel käes.

Ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu pöördus eelmisel nädalal arstide poole ligi 7400 inimest. Tervisameti esindaja Iiris Saluri sõnul on haigestunute arv võrreldes eelmise nädalaga kasvanud 20 protsenti võrra, vahendasid ERR uudised.

Saluri märkis, et tänavune gripihooaeg on sarnane 2013. aastal aset leidnud haigusperioodiga. "Kui see kõik samamoodi jätkub, siis me võime ka paaril järgmisel nädalal näha haigestunute hulga tõusu ja see võib kasvada 9000 kuni 10 000 haigestunud inimeseni nädalas," selgitas Saluri, kes lisas, et haigestumiste arv võib mõnda aega püsida kõrgtasemel.

Ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumiste hulk võib püsida suhteliselt kõrgel isegi kuni märtsi keskpaigani.

Värske terviseameti statistika järgi on praegu keskmisest rohkem haigestunuid Ida-Virumaal, Lääne-Virumaal, Narvas, Harjumaal ja Tartumaal.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare