Terviseamet: õpilaste õigeaegse vaktsineerimisega on probleeme

 (1)
Seagripi vaktsineerimine Soomes
Foto on illustratiivneFoto: Andres Putting

Tallinna koolitervishoiu hiljutisest uuringust selgus, et 2015. aastal jäi õpilastele tegemata 7% planeeritud vaktsineerimistest ja kooliõdedele teeb muret lastevanemate tendents oma laste vaktsineerimisest loobuda.

Terviseameti peaspetsialist Irina Filippova kinnitas, et õpilaste õigeaegne vaktsineerimine on Tallinnas probleem, vahendab ERR Uudised.

Ühel juhul lapsevanemad põhimõtteliselt keelduvad lapse vaktsineerimisest ja Filippova andmetel on isegi olukordi, kus õpilane ise tahab lasta end vaktsineerida, aga lapsevanem on sellele vastu.

„Samuti on juhtumeid, kus üks lapsevanem on vaktsineerimise poolt ja teine vastu,“ ütles ta.

Filippova sõnul on üks põhjus ka aktiivne vaktsineerimisvastane tegevus, mis tekitab segadust nii lapsevanemate kui õpilaste seas.

Kooliarstide sõnul ärkavad mitmed vaktsineerimisest varem loobunud lapsed enne gümnaasiumi lõppu otsekui talveunest ja paluvad kooliõel teha ära kõik vaktsineerimised, mis jäänud põhjusel või teisel seni tegemata.

Reeglina on selliseks sooviks kaks peamist põhjust: 1. Kooliajal ettenähtud kaitsesüstid on tasuta, hiljem tuleb nende eest maksta. 2. Noortele saavad selgemaks nende edasised valikud ja kohale jõuab arusaam, et mitmete riikide kõrgkoolidesse pääsemiseks on vajalik esitada arsti kinnitus immuniseerimiskavas ettenähtud vaktsineerimiste läbiviimise kohta.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare