Terviseradade kuul saab treenida koos Jaan Kirsipuu ning Tõnu ja Toomas Tõnistega


Pirita terviserajad
Pirita terviserajadFoto: Rauno Volmar

Veebruaris tähistatava terviseradade kuu „Vabariigi terviseks!“ raames viivad mitmed tuntud tipp- ja harrastussportlased ning treenerid terviseradadel läbi avatud treeninguid, kuhu on tasuta oodatud osalema kõik liikumishuvilised.

Eesti Olümpiakomitee liikumisharrastuse juhi Peeter Lusmägi sõnul on kogenud sportlaste ja treenerite antavad avatud treeningud suurepärane võimalus oma liikumisharjumusele uus hoog sisse lükata. „Kes on liikumisega alustamas, saab ammutada häid nõuandeid ja julgust. Kes on juba kogenud liikuja, saab küsida näpunäiteid tehnika ja uute harjutuste kohta treeningu mitmekesistamiseks. Uut innustust saavad igal juhul kõik ning lisaks elamuse spordikangelastega koos sportimisest,“ rääkis Lusmägi.

Kõigi terviseradade kuu raames toimuvate treeningute kavaga saab tutvuda Eesti Terviseradade Facebooki lehel ja kodulehel www.terviserajad.ee. Treeningule saab end registreerida Facebookis, aga võib ka lihtsalt kohale tulla.

Pikaajalise suusaharrastaja Taivo Kitsingu sõnul on liikumise ja spordi nautimisel oluline osa targal treeningul ja õigel tehnikal. „Juhendatud treeningud terviseradadel annavad tervisesportlastele võimaluse omandada teadmisi ja oskusi treeningu põhitõdedest ja spordialade tehnikast ning selle abil jõuda kiiremini ka oma tegevuse nautimiseni. See omakorda suurendab tõenäosust, et inimene jätkab regulaarse liikumisharrastusega tegelemist,“ selgitas Kitsing. „Kutsun kõiki, nii aktiivseid liikujaid kui ka liikumisharrastusega alles tutvust sobitavaid inimesi terviseradadele liikuma,“ lisas ta.

Kogu kuu vältel jagatakse terviseradadel “Rajavallutaja klubikaarte”, mida võib nimetada ka aastaseks tasuta treeningpaketiks terviseradadel. Siis ei pea muretsema, et rahakotis või taskus pole ühegi spordiklubi liikmekaarti. ”Vabariigi terviseks!” kulmineerub 24. veebruaril, kui kõik on oodatud üle Eesti terviseradadele liikuma, et teha ühiselt mitu ringi ümber maakera. Liikumiskilomeetrite arvestus toimub reaalajas internetis, kirja saab ennast panna Terviseradade kodulehel ja liituda väljakutsega Endomondos.

Hetkel on Eestis üle saja terviseraja, kus saab suusatada, joosta, käia, rattaga sõita ja jõutreeningut teha, mõnedes kohtades ka discgolfi mängida või uisutada. Meelepärase sportliku tegevuse leiab igaüks. Terviseradade kasutamine on tasuta ning ka aega pole vaja broneerida – tuleb lihtsalt kohale tulla. Liikuda saab vastavalt soovile üksi, sõprade, pereliikmete või isegi viisaka koeraga. Kõik terviseradade kuust osavõtjad on lahkesti palutud lisama oma sotsiaalmeediapostitustele hashtagid #terviserajad ja #terveeestieest

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare