Leidus osalejaid, kes siirdusid retkele juba kell viis hommikul, aga ka neid, kes piirdusid pooletunnise linnuvaatlusega koduümbruses. "Seekordsel linnade linnuvaatluspäeval võis näha väga suurt erinevust kevade arengus Eesti eri paigus. Kui Lääne-Eestis on merelahed juba suuresti jäävabad ning lumi ammu sulanud, siis mitmetes Lääne- ja Ida-Virumaa linnades oli vaatepilt veel väga talvine," märkis linnuvaatluspäeva koordinaator Tarvo Valker.

Paljudes linnades täheldati tema sõnutsi arvukat hanede läbirännet. Väga palju vaadeldi sealhulgas ka kanada laglesid. Keskmisest rohkem vaadeldi täna veel erinevaid ujuparte ning tutt- ja punapea-varte, kuid rändelt saabunud laululinde kohati seevastu väga vähe. Näiteks punarinda märgati vaid kahes ja laulurästast ühes linnas – mõnel aastal on need liigid linnade linnuvaatlusel juba üsna arvukalt esindatud. Põnevamatest liikidest nähti näiteks kaljukotkast, väikepütti ja äsja rändelt saabunud naaskelnokki.

Linnade linnuvaatluspäeva korraldab Eesti Ornitoloogiaühing 2002. aastast. Eelmisel aastal oli kõige liigirohkem linn Tallinn, kus vaadeldi 88 liiki.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid