"Oleme piimakarja kohta kogunud väga palju andmeid, mida võiks kursuse- ja lõputöödes analüüsida," innustab Birgit Aasmäe Eerika katsefarmi võimalusi veelgi rohkem tudengite õppetöös kasutama. Foto: Sven Arbet

Oleme Märja aleviku serval Eesti Maaülikooli (EMÜ) katsefarmis, mis tegutseb peamiselt üliõpilaste, samuti teadlaste praktika- ja katsebaasina. Nii et selles laudas algas, nagu kooliski, 1. septembril uus õppeaasta, kus tudengid toovad uut indu ja loomad on jälle uuteks uuringuteks valmis. Samas on Märja laudas lüpsil sadakond lehma nagu tavalises tootmisfarmis.

Kogu seda teadus- ja tootmistegevust juhib hakkaja farmijuhataja Birgit Aasmäe, kellel on magistrikraad veterinaaria alal ja seljataga aastatepikkune teaduritöö maaülikoolis. Aasmäe huvialaks on juba aastaid olnud ravimite sihtotstarbeline kasutamine loomadel. Praeguse farmijuhtimise töö kõrvalt kuulub ta ravimiametis ravimite registreerimise komisjoni ning põllumajandusministeeriumi antibiootikumide resistentsuse töögruppi.

Avalehele
0 Kommentaari