Festivali avab Prantsuse ansambel Sagittarius, kes põimib poeesia ja muusika ainulaadseks tervikuks. Kavas on barokiajastu ühe suurima geeniuse Claudio Monteverdi tuntumad teosed. Ansambli esitusi maailmas on aastakümneid saatnud kõrged plaadiauhinnad.

Soome muusikute koorekihti ühendav Henry Jaye Consort toob laupäeval, 16. juulil kuulajateni John Dowlandi laulude ja gambamuusika hingematva ilu. John Dowland oli 1600. aasta paiku oma lauludega imetletud üle terve Euroopa ja tema kuulsust võib võrrelda tänapäevaste popstaaride omaga. Tema laulude tundelisus ja hõrk poeesia on paljude meelest jäänudki ületamatuks.

Festivali lõppkontserdil 17. juulil saab kuulda ühte kristliku maailma kõigi aegade imetletumat teost – Händeli oratooriumi Messias. Koos Eesti parimate muusikutega laulab briti tenor Simon Wall, kes on väga hinnatud maailma tippdirigentide poolt.

Festivali raames toimub 13.-17. juulini 7 kontserti. Festivali alalisteks kollektiivideks on parimatest eesti noortest lauljatest koosnev Haapsalu Festivalikoor ja Tallinna Barokkorkester, kes esinevad nii vokaalsuurvormide koosseisus kui ka omaette kavadega. Aastate jooksul on festivalil esinenud sellised hinnatud muusikud nagu Collegium Vocale Gent ja Il Gardellino (Belgia), gamba-kvartett Phantasm ja ansambel Kontrabande (Suurbritannia), Cantica Symphonia (Itaalia), Baroque Fever (Taani), keskaja muusika ansambel Perceval (Prantsusmaa), Grazer Choralschola, Pariisi Gregoriaani Koor, väljapaistvad solistid, nagu Marcel Ponseele ja Paul Dombrecht (oboe), Per-Olov Lindeke (trompet), Wieland Kuijken (viola da gamba), Lucy van Dael (viiul), Guy Penson (klavessiin), Andrew Lawrence-King (harf), Maryseult Wieczorek (mezzo-sopran), William Missin ja Charles Humphries (kontratenor), James Gilchrist (tenor), Paul Hillier (bariton), ning dirigendid Peter Phillips ja Stephen Layton (Suurbritannia), Howard Arman ja Franz Karl Prassl (Austria), Rob Vermeulen ja André Cats (Holland) ja paljud teised.

Festivali kava:

18. Haapsalu Vanamuusikafestival

13.–17. juuli 2011

Kontserdid Haapsalu Toomkirikus, Haapsalu Jaani kirikus ja Haapsalu kuursaalis

13.07 kell 20 Haapsalu toomkirikus

Fontana d’amore / Armastuse läte

Ansambel Sagittarius (Prantsusmaa)

Dirigent Michel Laplénie

Poeesia ja muusika saavad selles kavas kokku ainulaadseks tervikuks.

Kavas on barokiajastu ühe suurima geeniuse Claudio Monteverdi tuntumaid teoseid.

Dirigent Michel Laplénie on teinud aastakümneid koostööd Prantsusmaa kõige hinnatumate ansamblitega. Tema tegevust ja plaadisalvestusi on auhinnatud paljude väga ihaldatud autasudega.

15.07 kell 20 Haapsalu toomkirikus

Johann Sebastian Bach

Muusikaline ohver

Tallinna Barokkorkestri solistid

Muusikaloo üks salapärasemaid teoseid, mille puhul imetletakse ratsionaalse korra ja meelelise ilu ebaharilikku tasakaalu.

15.07 kell 23 Haapsalu toomkirikus

Öökontsert Missa Sancti Henrici / Püha Henriku missa

Schola Sancti Henrici (Soome)

Soome keskaegsetest käsikirjadest leitud gregooriuse laulud märterpiiskop Henriku auks.

16.07 kell 20 Haapsalu toomkirikus

Pilgrimes Solace / Rändaja lohutus

Hanna Järveläinen (sopran)

Kari Vaattovaara (lauto)

Henry Jaye Consort Helsinki

John Dowlandi laulude ja gambamuusika hingetukstegev ilu

John Dowland oli 1600. aasta paiku oma lauludega imetletud üle terve Euroopa ja tema kuulsust võib võrrelda tänapäevaste popstaaride omaga. Tema laulude tundelisus ja hõrk poeesia on paljude meelest jäänudki ületamatuks. Esitajateks on Soome muusikute koorekiht.

16.07 kell 22 Haapsalu kuursaalis

Öökontsert

Hey Ho To The Greenwood / Grüünesse!

Ansambel Rondellus

Lille-, linnu- ja metsalaulud 13.–16. sajandist

Koostöös Eesti Kontserdiga

17.07 kell 15 Haapsalu Jaani kirikus

Muusika enne AD 1300 – Eesti

Ansambel Heinavanker

Gregooriuse laul, Bingeni Hildegardi laulud, Eesti regilaulud

Intrigeeriv nägemus laulmisest „eelajaloolises“ Eestis.

Esitajaks meie kogenuim vokaalansambel, kes veedab suure osa oma aastast kontsertreisidel kogu maailmas.

17.07 kell 20 Haapsalu toomkirikus

Lõppkontsert: Georg Friedrich Händel, Messias

Kädy Plaas (sopran)

Teele Jõks (mezzosopran)

Simon Wall (tenor)

Taavi Tampuu (bass)

Kammerkoor Voces Musicales

Tallinna Barokkorkester

Dirigent Toomas Siitan

Üks kristliku maailma kõigi aegade imetletum heliteos. Koos Eesti parimate muusikutega laulab briti tenor Simon Wall, kes on väga hinnatud maailma tippdirigentide poolt.