Maamessil saab oksjonilt lihaveiseid osta


Maamessil saab oksjonilt lihaveiseid osta
Foto: Sven Arbet

Eesti Lihaveisekasvatajate Selts (ESKS) koostöös Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistuga (ETKÜ), Estonian ACB Viancoga ja AS Alltech Eestiga korraldab 18.-20. aprillini toimuval Maamessil lihaveiste näituse ja oksjoni.

19. aprillil toimub Maamessi ühe üritusena lihaveiste oksjon, kus ostjatena saavad osaleda Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi liikmed, kes on tasunud oma liikmemaksu ja osalevad oma karjaga lihaveiste jõudluskontrollis.

Oksjon algab kell 13. Müüki tulevad limusiini, akviteeni heleda ja simmentali tõugu lehmikud. Lehmikuid on nii tiineid (alghind Tartus ca 1590 €/loom) kui ka mittetiineid (alghind Tartus ca 1290 €/loom). Loomad on pärit Taanist.

Eesti päritoluga mittetiineid herefordi lehmikuid müüakse oksjonil samuti.

Eesti päritoluga tõupulle on saadaval aberdiin-anguse, akviteeni heleda, šarolee, herefordi, limusiini ja simmentali tõust. Pullid osalesid ELKS ja ETKÜ poolt korraldatud lihaveiste söötmiskatses Märja katsefarmis alates detsembrist 2012.

Kokku läheb oksjonihaamri alla 16 lehmikut ja seitse pulli. Täpsem info müüdavate loomade põlvnemise kohta avaldatakse ELKS ja ETKÜ kodulehel vähemalt nädal enne oksjoni toimumist.

Ostetud loomad aitab peale messi lõppu koju transportida Estonian ACB Vianco auto.

Täpsem teave oksjoni kohta on saadaval Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi kodulehel.