Neljapäev on Maamessil ettevõtjate päev


Maamessil.
Maamess 2015Foto: Raivo Tasso, MAALEHT/RAIVO TASSO

On kujunenud nii, et neljapäev on Maamessil ettevõtjate päev. Siis külastavad messi tuntud põllumehed ja agrofirmade juhid, et suhelda tehnika- ja sisendimüüjatega, teha äriplaane ja –tehinguid ning osaleda kliendiõhtusöökidel. Reedel ja laupäeval on messil juba nii meeletud rahvamassid koos, et firmadele ligi ei pääse ning asjalikku juttu on väga raske ajada.

Nii oli selgi korral just neljapäeval kohal suurim hulk tunnustatud põllumehi ja arvamusliidreid.

„Meil on vaja niidukit,“ ütles Saidafarmi juht ning Eesti põllumeeste liidu president Juhan Särgava. „Vaatasime ringi ja lõime Pöttingeri peale käed!“ Särgavas lisas, et kuigi Pöttingeri firma tehnika on üks kallimaid, peab see ka kauem vastu. „Mul on seal Harjumaal künkaid, kive ja isegi kaevuauke, mul peavad korralikud riistad olema,“ lisas mees.

Üks Eesti kõvemaid viljakasvatajaid Madis Ajaots aga leidis endale Dammanni iseliikuva taimekaitsepritsi. „See on kolme teljega ja paagi mahutavus on suur,“ põhjendas Ajaots valikut. Ta lisas, et pritsimissuunda reguleerivad kilekardinad, rattad on kõrged ning nn koerakäiguga, et mitte kahjustada teravilja, samuti on lihtne vältida ülepritsimist.

Seotud lood:

Aasta põllumehe tiitliga pärjatud saarlane Tõnu Post aga ütles, et maamess on selline koht, kuhu lihtsalt peab tulema. „Töölised tulevad kõik homme, ma pean ju enne ära vaatama,“ naljatas Kõljala POÜ juht.

Tuntud põllumeestest kohtas neljapäeval Maamessil veel esimest aasta põllumeest Raivo Mustingut, Estonia osaühingu juhti ning tänavuseks põllumajanduse tippjuhiks nimetatud Ain Aasat, Kevili nõukogu esimeest Jaak Läänemetsa ja paljusid teisi teada-tuntud põllumehi.