Räpinas võistlevad Eesti ja Läti parimad noored aednikud


2012. aasta aedniku kutsevõistlused Räpinas
2012. aasta aedniku kutsevõistlused RäpinasFoto: SA Innove

Neljapäeval toimub Räpina Aianduskoolis kutsevõistlus „Noor Aednik 2013”, kus selgitatakse välja eriala parimad noored. Külalistena võistlevad ka Läti noored aednikud.

„Võistlus annab noortele aianduse eriala õpilastele võimaluse oma oskused proovile panna ja võrrelda teiste kutseõppuritega,” rääkis Räpina Aianduskooli projektijuht Signe Zupsmann.

Sel aastal koosneb võistlus neljast osast. Võisteldakse taimede tundmises, kus tuleb taimed ära tunda ladina keeles liigi tasandil. Lisaks näidatakse teadmisi istutusala mahamärkimises, konteineristutuses ja väetamises. Meeskonnatöö oskused saab oma kooli võistkonnas panna proovile putukahotelli ehitusel.

„Samal ajal on Räpina Aianduskoolis lahtiste uste päev, kus saab tutvuda aianduskooli ja seal õpetavate erialadega ning loomulikult võistlusele kaasa elada,” rääkis Zupsmann, lisades, et külastajatel on võimalus osaleda praktilistes töötubades ning kaasa osta taimi ja istikuid.

Tänavustel võistlustel võtavad mõõtu 16 võistlejat Räpina Aianduskoolist, Luua Metsanduskoolist, Järvamaa Kutsehariduskeskusest ja Lätist Bulduri Aianduskoolist.

Võistlus korraldatakse koostöös Sihtasutusega Innove, Eesti Aiandusliiduga ja Põllumajandusministeeriumiga. Ürituse korraldamisel kasutatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi toetust.