Väljapanekul on väljas nii ajaloolisi raamatuid kui Eesti jaoks olulistest isikutest kirjutatud teoseid. Rukkililled, mis näitust ilmestavad, on tehtud lasteaiarühma mudilaste poolt. Foto: Ilme Säde Käru Vallaleht

Vaadata saab teatmeteoseid eesti laulupidude traditsioonist ja taluhäärberite ajaloost, eesti keraa-mikast, rahvusköögist, sibullilledest, parkidest jne. Villu Toots "Kiri eesti kul-tuuriloos", Heiki Raudla "Edmund Valt-man: eestlane kes võitis Pulitzeri", Priit Vesilind "Eestlane igas sadamas: valitud palu National Geographic'u ajakirjanikult" jne. Värvierksad rukkililled valmisid lasteaialaste näppude all. Näitusega saab tutvuda ka raamatukogu veebilehe vahendusel. Ära on toodud raamatute nimekiri, kaanepildid ning lühitutvustused.

 Uudiskirjandus meie raamatukogus

Kirjastuse Varrak sarjast „101 Eesti ..." on saabunud teos „101 Eesti arhitektuuriteost",  milles erinevatest hoonetest on eri moodi kirjutatud.

Raadiosaadetest „Aja jälg kivis" tuttavad lood on saanud raamatuteks ning Helgi Erilaid jõuab viiendas raamatus  Austriasse ja Saksamaale.

Soomes pikaajaliselt elanud ajakirjanik Rain Kooli on kirjutanud eestlastele reisijuhi - „Kange ja karge Soome", milles on palju üldist informatsiooni Soome kohta. Lisaks on autor kogunud raamatusse palju sellist teavet, mis võiks huvi pakkuda nimelt eestlasest lugejale.

Persooniraamatu „Legend Helmi Puur" autor on Heino Kiik.

Petrone Prindi „Minu..." sarjast on ilmunud raamatud Bangoki ja Keenia kohta.

Krimikirjanike Jo Nesbo ja Darja Dontsova raamatutes „Lumememm" ja „Ihtüandri luikede järv"  tegutsevad    vaneminspektor Harry Hole ja paljude lemmik Daša Vassiljeva. Dick Francise asemel jätkab kriminaalsete võiduajamiste kirjeldamist Felix Francis.

Sofi Oksaneni järjekordne romaan „Kui tuvid kadusid" on Eesti lähiajaloost, rahutuse ja petliku rahu aegadest jne.

Veebilehelt leiate uute raamatute nimekirja koos kaanepiltide ning lühitutvustustega.