Aigne Taska. Foto: Karl-Fredy Kruup Alatskivi Vallaleht

Tulin kodukanti tagasi Tartust, kus käisin koolis ja tööl 15 aastat. Siis tekkis võimalus kaubandusega tegeleda. Nii juba üle 20 aasta pean poodi ja talvel n-ö muuseumi. Tegelikult on järgmisel aastal ümmargused tähtpäevad: Kivi pood 20 ja Kivi kõrts 10. Loodetavasti leiame võimaluse seda tähistada.

Alatskivil on mitu toitlustusettevõtjat: meil on restoran, trahter, kõrts. Mis on konkurentsis püsimise eelduseks?

Konkurents ise ongi püsimise eeldus. Ka järjepidevus ja avatus on vajalikud. Kõige peamine on tublide kolleegide olemasolu.

Pead kauplust, kõrtsi ja puhkemaja, suvel korraldad vanakraamilaata. Osaled aktiivselt Sibulatee võrgustikus, käid messidel ja laatadel, lööd kaasa valla spordiüritustel. Kust ammutad kõigeks selleks jõudu ja energiat?

Erinevad tegevused annavadki jõudu, siis ei tüdine ühest ja samast toimingust ära.

Millest sünnivad uued ideed? Kellelt saad nõu ja abi?

Ringi sõites ja analoogseid kohti külastades võtan kaasa ideed, mis enesele meeldivad ja huvi pakuvad.

Möödunud kevadel talgupäeval alustasid koos abilistega terrassi rajamist. Suvel oli Kivi kõrtsi terrass populaarne koht nii kohalikele kui ka möödasõitjatele. Millega üllatad külastajaid algaval suvel?

Uus idee on plaanis, seda toitlustuse koha pealt, idee jõustumisel saadame laiali flaierid ja pakkumised.

Sel suvel toimub Alatskivil juba 7 korda vanavaralaat „Vanad head asjad". Kust sai alguse huvi vanavara vastu?

Seitse aastat tagasi korraldas Unic Motoklubi väljasõidu meie kanti, tellis toidu kõrtsist ja küsis veel mingit põnevat tegevust meil. Tegelikult pakkus ise välja, et korraldagu me väikene täika, nemad toetavad tehnika väljanäitusega. Päris vahva üritus kujunes välja.

Mida põnevat sel aastal laadal osta-näha-kuulda saab?

Püüame arendada suvelaata veelgi suuremaks. Loodetavasti tuleb müüjaid-ostjaid juurde, eelistame ikkagi vanavara ja looduslähedast kaupa. Melliste vanatehnikaklubi Levatek veab oma tehnika ka kohale. Esinema ootame kohalikke lauljaid ja tantsijaid.

Oled palju reisinud. Kuidas tundub kaugemalt vaadates Eesti väike-ettevõtjate elu maapiirkonnas?

Sugulane ütles mulle kunagi ammu, kui ohkisin, et talvel maal äri pidada raske: „Oleme ju talupojad, kes peavad suvel rügama, et talv üle elada."
Aga maal on vahva tegutseda, olen oma kodukandi patrioot, olengi talunaine.

Kas Alatskivil töökäsi jätkub?

Mul on väga hea meel kolleegide üle, kellega koos töötame.
Meil on vahva naiskond ja uute inimeste kaasamisel saame ruttu selgusele, kes sobib, kes mitte. Siiani on enamik uusi tulijaid ka paigale jäänud ja seda pikemaks ajaks.

Kas Alatskivi on turismiettevõtjale hea koht? Linna ei kipu?

Alatskivi on turismi ettevõtjale eriti hea koht suvel. Kuid kahjuks peame ka talve kuidagi üle elama ja kõikidele kuludele katte leidma. Selle tõttu püüan linnast talvel võimalusi leida, et maal elu edeneks.