Foto: kirjamees

Algatuse idee pärineb Põhja-Ameerikas väga levinud aiamüükide (i.k. yard sale) näitel. Üle ookeani on taoline perele mittetarvilike asjade omaalgatuslik mahamüümine väga tavaline. Sellise tegevuse käigus on võimalik teha endale kodus ruumi juurde, teenida veidi lisaraha ning anda asjadele uus elu. Kui üritust korraldatakse kogukonnaga, on võimalus tutvustada ka oma piirkonda, tõekspidamisi ning luua ühtsustunnet.

Aiamüügil osalevad kaheksa Annelinna majapidamist, seitse Männi ja üks Vahtra tänavalt. Müügiks pakutakse riideid, kodutarbeid, mööblit, nipet-näpet jne. Suure tõenäosusega saab osta värskeid aiasaadusi ning lasta hea mekkida pop-up kodukohvikutes. Osalejad pakuvad asju müügil taskukohaste hindadega. Asjad, mida müüa ei õnnestunud annetavad tänavate elanikud MTÜ Eesti Pagulasabile, kes aitavad korjandusega Eestis rahvusvahelise kaitse saanuid.

Ürituse korraldavad osalejad ühiselt oma jõududega, appi on tulnud head sõbrad ja tuttavad. Aiamüük on külastajatele tasuta ja avatud vaid ühel päeval, laupäeval 17. septembril kell 11-16 Männi ja Vahtra tänavatel, Tartus, Annelinnas. Täpsem kaart on leitav aiamüügi kogukonnalehel.