Saare Valla Teataja

Mõtted said teoks ja sel pühapäeval toimus meil juba kolmas suur üritus koos setodega. Esimest korda käis ansambel Allikad Setomaal kolm aastat tagasi. Mõne jaoks oli see lausa esimene sõit sinnakanti. Uudistamist ja vaatamist oli palju: külastati Piusa liivakaevandust, Obinitsas lauluemade mälestuskohta, Kauksi Ülle kunstigaleriid, Meremäe mäge ja teisi toredaid kohti. Serga küla tsässonas võttis meid vastu Obinitsa Issanda muutmise kiriku koguduseõpetaja isa Viktor ja pidas palvuse. Setod näitasid meie vastu üles suurt külalislahkust ja Meremäe rahvamajas sai teoks üli-  tore ühiskontsert.

Eelmisel aastal käis Meremäe  pensionäride selts oma liikmetega  Saare valla mail. Sai neile näidatud  meie kandi vaatamisväärsusi. Saare rahvamajas anti ka õhtul ühine kontsert. Kõigile osalistele jäi see kauaks ajaks meelde.

Sellel aastal, 8. juunil toimus ansambel Allikate vastukülaskäik. Ja oli ka põhjust, sest Meremäe pensionäride selts sai 20-aastaseks. Oli suur au olla nende sünnipäevaüritusel. Meie päev algas peatusega Leevaku hüdroelektrijaama  juures, kus õnnitlesime ühte oma  liikmetest, kel oli sünnipäev. Seal  sai joodud ka hommikukohvi. Setomaale jõudes toimus ristikäik  Silmalätte juurde, mida pühitses  isa Viktor. Paljudele tundus teekond pikk, kuid lättevett võeti ka pudelitega koju kaasa. Mõlemal  aastal söödi vägev lõuna Meremäe pensionäride seltsi esinaise Eevi Liinamäe kodus. Kohalikest  vaatamisväärsustest külastasime päris Vene piiri ääres asuvat Marinova karjääri, kus toimub ainukesena Eestis veealune kaevandamine. Meremäe rahvamajas algas juubeliüritus vallavanemate sõnavõttudega. Nii Meremäe vallavanem Rein Järvelill kui ka Saare vallavanem Jüri Morozov pidasid toreda õnnitluskõne ning anti üle kingitusi. Saare vallast oli esindatud ka SA Kalevipoja Koda, mille huvi- ja projektijuht Tamor Erikson tutvustas ning kinkis kohalikule koolile ja raamatukogule Jaan Kaljuvee teose „Kalevipoeg piltides". Tore on olla koos väga lahkete ning oma kultuurist lugu pidavate inimestega. Päev möödus kiiresti ning sisukalt. Tagasiteel käidi vaatamas Meremäe mäge ja Vastseliina linnust. Kui kellelgi on edaspidi tahtmine saada osa ansambli Allikad toredatest tegevustest, olete oodatud meiega kaasa lööma. Lõpetuseks tsiteeriksin Meremäe valsi kahte viimast rida: „Pidagu meeles sind kõik, kelle juured siitkandist pärit, kes armastab sind."