Foto on illustratiivne Foto: Karin Kaljuläte

1. aprillil käisid 3. rühma lastel külas Pärnu Õppenõustamiskeskuse psühholoogid, kes korraldasid kõige vanematele lastele diagnostilise mängu „Maiasmokk ja sõbrad". Lapsevanemad said hiljem mängu põhjal kokkuvõtte, milles oli kirjas ülevaatlik hinnang lapse koolivalmidusest ja soovitused lapse arendamise osas.

11. aprillil

külastasid 1. rühma lapsed Tori Sotsiaalmajas. Sotsjaalmaja juhataja Ave Aaslaid rääkis asutuse tegemistest ning tutvustas lastele taaskasutuse toa põhimõtteid. Lapsed said teada mida saab meisterdada vanadest asjadest. Üleskutse kõigile: kui teil on kodus mittevajalikke, kuid puhtaid ja terveid asju siis Tori Sotsjaalmaja taaskasutustuba võtab need rõõmuga vastu.

12. aprillil

võis lasteaias kohata uhketes soengutes tüdrukuid ja siledaks kammitud poisse. Põhjus oli lihtne: OÜ Pildikompanii fotograaf käis pildistamas lapsi nii üksikult kui ka rühma kaupa.

15. aprillil

ootas direktor Jana kõiki lapsi kell 8. 30 saalis, et ühiselt hommikueinet süüa (tavaliselt söövad kõik oma rühmas).

Kohapeal selgus, et lasteaia SÜNNIPÄEVA puhul toimuvad ka ülejäänud söögikorrad saalis ja oodata on toredaid üllatusi. Lõunaajal ootaski lapsi üks kloun, kes tantsis, laulis ja tegi toredaid trikke.

Iga lapse tooli alla oli trikitatud õhupall ja kõikidesse rühmadesse võluti uhke lillekimp. Ka menüü oli sünnipäeva vääriline: oli salatit, praadi, torti, limonaadi ja puuvilja pealekauba (seda kõike muidugi erinevate toidukordade ajal). Kõik maitsvad toidud tegi valmis tubli kokatädi, ainult tordid, mis olid seekord eriti uhked, valmistas õpetaja abi Ülle Ivanova. Suur tänu ka Ave Aaslaid´le, kes aitas kaasa sünnipäevapeo õnnestumisele.

Samal päeval toimus matk „SÜDA SOOJAKS", mis sai alguse lasteaiast ja lõppes Tori põrgus.

Lasteaeda tulid tädi Aita ja Lea, kes rivistasid enda selja taha 1. ja 3. rühma lapsed. Koos matkati mööda alevikku ja lapsed said kuulda palju huvitavat Tori ajaloost.

Väike vahepeatus tehti apteegis, kus proviisor Silva Mürel tutvustas lastele oma töövahendeid ja rääkis, kuidas oma tervist hoida. Lapsed saadeti apteegist teele koos tervisliku maiusega. Suured tänud Aita Puustile ja Lea Puustile toreda matkaelamuse eest.

18. aprillil

kutsus 1. rühma õpetaja Marge kõiki lapsi saali tähistama üheskoos südamenädalat. Oli väga lõbus ja lustlik üritus ning palju õpetlikku oli kõigil kõrvataha panna.

19. aprillil

toimus rahvamajas PORGANDIDISCO, kuhu olid kutsutud kõik lasteaialapsed. Kohustuslikud olid jänesekõrvad, kõik muu oli täitsa vaba. Oli see vast tore tantsupidu. Plaate keerutas üks suur ja karvane jänes, kelle nimi oli Argo. Lastega trallitas veidi väiksem jänes, nimeks Ave ja baaris segasid porgandijooke ja pakkusid nii päris- kui ka martsipanist porgandeid jänesed Lea ja Kristina. Aitäh rahvamaja meeskonnale toreda ürituse eest!

22. aprillil

toimus 3. rühmale loodushariduslik õppepäev. Üritus sai teoks tänu MTÜ-le Aasvili, kes KIK-i toel korraldab loodushariduslikke õppeprogramme Pärnu maakonna lastele. Meie lasteaia lapsed said teada, kuidas käituvad looduses väikesed matkasellid.

Lastele tutvustati looduses liikumise põhitõdesid, lihtsamat matkavarustust ja harjutati erinevaid ellujäämisnippe looduses.

5. rühma õpetajad Melde ja Rita käisid koos õpetaja abi Pillega kahepäevasel koolitusel „Kiusamisest vaba lasteaed".

Koolituselt naasesid nad kohvritäie pehmete karude- ja hulga huvitavate võtetega, kuidas luua laste vahel üksteist arvestav ja kaasav suhe ning kujundada kiusamist ennetav käitumiskultuur.

Tori Lasteaia hoolekogu korraldab 10. mail, algusega kell 16.00 lasteaias headegevusliku Emadepäevalaada. Iga rühm müüb isetehtud käsitööd, meisterdusi, istikuid, küpsetisi ja muud laadakraami

. OOTAME KÕIKI LAADALE!

Ilusat kevadet kõigile!

Kairi Merila
3. rühma õpetaja