Tehvandi Foto: Leonid Nikolajev

Projekt „Tehvandi Spordikeskuse peahoone rekonstrueerimine“ sai toetust rohelise investeerimisskeemiga hõlmatud objektina, mille elluviijateks olid Rahandusministeerium ja Riigi Kinnisvara AS ja ehitustöid rahastati Kyoto protokolli alusel toimuvast heitkoguse kvoodimüügi tulust. Rekonstrueerimistööd valmisid 31.05.2013.a.

Tehvandi peahoone, rahvakeeli „Pentagon“, rekonstrueerimistööde peatöövõtjaks oli AS Ehitusfirma Rand & Tuulberg. Peahoone rekonstrueerimistööde raames lammutati vana katus, mis asendati murukatusega ning teostati fassaadi soojustamine. Ehitustööde käigus uuendati kütte- ja ventilatsioonisüsteemid, tehti vundamendi hüdroisolatsioonitööd ja ehitati uued sajuveetorud.

Lisaks tehti hoone sihtasutuse rahastusega siseviimistlustöid, ehitati uued vee- ja kanalisatsioonitorud ning pandi uus elektrisüsteem ja välisvalgustus. Hoones paikneb SA Tehvandi Spordikeskus büroo ja laoruumid, 86 majutuskohaga Tehvandi hotell ja 92 kohaga Tehvandi restoran. Peahoone juures asub 32 kohaline autode parkla.

„Hoone renoveerimist on planeeritud juba pikka aega, kuna hoone oli amortiseerunud ning ei vastanud enam tänapäeva nõuetele. Täna saame nii Eesti kui ka rahvusvahelistele treeninglaagritele pakkuda lisaks meie muudele teenustele ka korralikku ja ning modernset toitlustuse ja ööbimisvõimalusi“ ütles spordikeskuse juhatuse liige Alar Arukuusk.

Tehvandi Spordikeskus rajati omaaegse NSVLi spordikomitee tellimusel eelkõige talialade olümpiakoondise ettevalmistuskeskusena 1978. aastal. 1993.–2005. aastani kandis Tehvandi keskus nime Eesti Olümpia Õppetreeningkeskus Tehvandi ja seda rahastas kultuuriministeerium.

2005. aastast muutus tegutsemisvorm – kultuuriministeerium, Otepää vald ja Eesti Suusaliit asutasid riigi¬asutuse varade alusel SA Tehvandi Spordikeskuse. 1978 aastal valminud ja tänaseks täielikult renoveeritud peahoone üheks arhitektiks on Peep Jänes.