Pilt on illustreeriv Foto: Ilmar Saabas
Esimene Eesti-Soome künnivõistlus toimus 2006. aastal Soomes. Siis saavutasid napi võidu soomlased. Nüüd toimub 2. maavõistlus ning üksteiselt võtavad mõõtu 3 Eesti parimat ja 3 Soome parimat kündjat. Võisteldakse kahel alal: rohumaa künd ja kõrrepõllu künd.

Samal ajal toimub ka põllumajandustehnika demonstratsioonesinemine. Stokker Agri OÜ näitab töös ja kommenteerib erinevaid traktoreid, kombaine, külvikuid, taimekaitse pritse, mullaharimismasinaid jne.

Baltic Agro AS korraldab huvilistele bussiekskursiooni põldudele tutvumaks kevadel rajatud nisu, odra, rapsi jt. kultuuride põldkatsete ja demonstratsioonidega. Samuti korraldatakse erinevate masinate töödemonstratsioonid nagu söödateravilja muljumine ja kiletunnelisse pakendamine, mobiilse veskiga jõusööda valmistamise ning Torma POÜ kaasaaegse piimatootmise ja karjalaudaga tutvumine.

Ametlik avatseremoonia toimub algusega kella 12.00. Osalevad president Arnold Rüütel, põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder jt.

Pärastlõunal toimuvad mitmed kohalike isetegevuslast ettekanded nagu Torma kapell, Torma naisrühm, Torma valla segakoor, Torma Põhuikooli näitering.

Torma kirikus toimub kirikukontsert Lembit Saarsalu ja Tartu Saksikoori poolt ja pillimehed võistlevad hobukünnivõistlusel.

Päeva lõpetab puhkpilliorkestrite festivali ToPoF ühiskontsert ning "Suveöö tantsuõhtu Karl Madisega.

Kogu päeva juhiks on Jüri Aarma.