Liisa Pakosta Foto: Ilmar Saabas

Enne seda oli Pakosta käinud mupos aru andmas, miks tema 1913. aastal ehitatud maja katusekalle on erineva nurgaga kui 1908. aastast pärit projektis. "Ka see meenutab üksüheselt neid mälestusi, mida me loeme Patarei vanglast 40. aastate lõpul 50. aastate alguses," rääkis Pakosta.

"Tegelikult on erakordselt kahetusväärne, et niisugust hirmutamistaktikat vastaskandidaatide osas kasutatakse," kritiseeris Pakosta, kelle sõnul pole mupo sissetoomine demokraatias kohane.

Pakosta arvas, et asi on temas kui poliitikus, sest valimistevälisel ajal pole mupo tema vastu huvi tundnud. Kui aga uuringud hakkasid näitama IRLi populaarsust enne valimisi, algasid ka mupo reidid koduhoovi ja laimukampaania linnameedias.

Pakosta sõnul ei saanudki ta täpselt aru, mida mupo temast tahtis. Ta kahtlustas, et eesmärgiks oli linnameedias loo tegemine sellest, kuidas Pakosta on seadust rikkunud. "Üritatakse leida mustamisvõimalusi ka sealt, kus selleks absoluutselt alust ei ole. Kinnitan, et pole ühegi ebaseaduslikku ehitustegevust teinud ja hommikuti pühime lehti ka maja eest," rääkis Pakosta.

Ta rõõmustas, et ühtegi artiklit veel ilmunud pole, aga taoline hirmutamine meenutas talle siiski Stalini aegset okupatsioonivõimude käitumist.