Foto: TERJE LEPP

Neljapäeval Narvas toimunud Ida-Virumaa investeerimiskonverentsil rääkis Eesti Energia energiatootmise jääkide rakendamise projektijuht Priit Parktal, et nii Balti kui Eesti elektrijaamas on olemas mitmed vabad maatükid, mis sobiksid tööstuspargiks.

Parktali hinnangul peaks neil aladel tegutsemine sobima eelkõige nendele tööstustele, mille tootmises on suur osakaal elektri- või soojusenergiakuludel, kuna neid tooteid, nagu ka auru, saaks tööstuspargis tegutsejatele müüa soodsa hinnaga. Präänikuna käis Parktal välja mõtte rajada ettevõtetesse elektrijaamadest otseliin, mis tähendab, et elektri kasutamise eest ei peaks maksma võrgutasu.

“Me saame lisaks pakkuda ka mitmesuguseid energiatootmise kõrvalsaadusi, nagu põlevkivituhka või aherainekillustikku. Tänu oma partnerile Elme Messerile on kohapeal kättesaadavad ka lämmastik, argoon ja hapnik. Samas on olemas tööstustele vajalik taristu, maantee ja raudtee,” tõi ta esile eeliseid, mis peaksid panema tööstureid huvituma elektrijaamade külje all tegutsemisest.

Selline kooslus peaks Parktali sõnul sobima näiteks metalli-, puidu-, ehitusmaterjalide, keemia- ja mitmesugustele muudele tööstusharudele.

Loe edasi Põhjarannikust.