Valdo Randpere-reformierakonna tallinna linnapeakandidaat Foto: Tiit Blaat

"Huvitav, et kellad ei tööta," koputab Randpere endises kodumajas Lasnamäel majaustele. Kuigi alt on trepikoda kinni, lasevad kojutulnud inimesed ustele koputava linnapeakandidaadi kenasti sisse. Randpere räägib, et on ka ise sellest samast telliskividest majast pärit ja saab kenasti jutule, inimesed võtavad visiitkaardid vastu. Enamus jutte uste taga tuleb, ajada aga vene keeles.

Randpere heidab ette Edgar Savisaarele ette ebaeetilist kampaaniat, kus on segi aetud linna ja erakonna rahakott. Ka lubab ta teistugust kampaaniat, kui teised erakonna kaaslased.

"Minule kindlasti ei sobi need, kampaaniameetodid, mida Eeri-niiles kasutab," ütleb ta nn gerilja-kampaania tüüp ettevõtmistele. "Need ei sobi minuga."

Siiski, juba järgmisel hetkel saime vaadata poliit-performance'i ning Randpere kampaania üllatusmoment oli aga eelvalmiste alguspäeval, mil selgus, et internetis elevus tekitanud aktsioon, kus naisterahvad paljastasid linna probleemkohtades ülakeha, on tegelikult Valdo Randpere kampaania osa. Suur hulk kaameramehi oli kogunenud katsiooni tipphetke jäädvustamisele, kus neiud olid lubanud tulla ennast näitama linnavalitsuse ette.

Mantlihõlmade alt paljastus aga kollane t-särk, mille sinine kiri kutsus Valdo Randperet linnapeaks valima.

Loe lähemalt Randpere tegemistest loost: SUUR INTERVJUU: Valdo Randpere: "Täna ma enam Eestist ei põgeneks!"