Karin Tammemägi küpsetas Põhja-Tallinna tervisepäeval pannkooke Foto: Vallo Kruuser

Komisjoni peatus täna toimunud koosolekul pikemalt Madis Kübara esitatud avaldusel, kus viimane palus komisjoni seisukohta, kas linnaametnike Karin Tammemägi ja Priit Kutseri fotodega plakatite näol Stroomi rannas ja Vene Eragümnaasiumil on tegemist erakonna või KOV valimistel kandideerivate isikute reklaamiga, mis on rahastatud Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse vahenditest.

Komisjoni esimees Ardo Ojasalu ütles Delfile, moraalses plaanis olid komisjoni liikmed ühe erandiga ühte meelt, et tegemist on poliitilise reklaamiga ja kui need isikud kandideerivad, siis on tegemist ka valimisreklaamiga.

„Kas on tegemist ka rikkumisega, see selgub alles siis, kui valimiste järel esitatakse komisjonile valimiskulude aruanded ja kui need reklaamid on seal kajastatud, siis selles kategoorias ilmselt probleemi ei ole,“ rääkis Ojasalu.

Kui aga erakond ise plakatite eest ei tasu, siis tõstatub see teema, lisas Ojasalu.

Ühtlasi pöördub komisjon riigikogu põhiseaduskomisjoni poole ettepanekuga reguleerida seadusandluses poliitilise reklaami mõiste ja sisu. Ojasalu sõnul on ettepaneku eesmärk suurendada õigusselgust, et seaduse ei oleks määratlemata tsoone.

„Igal juhul ka praegu tuleb jälgida seadust,“ ütles Ojasalu. „Praegu toimuvas tuleb lähtuda kehtivast seaduses.“

Põhja-Tallinna linnaosas üles riputatud linnaosavanemate plakatid, mis Keskerakonna väitel ei ole reklaam, vaid teavitus, läksid linnale maksma ligi 500 eurot.