(foto: Delfi, Ilmar Saabas) Eestielu

Uuele rahale üleminekuga seoses ei pea inimesed  muretsema, kas varem sõlmitud lepingutes või testamentides olevad rahasummad või kinnistusraamatus olevad hüpoteekide kanded jäävad kehtima. Need summad tuleb küll läbi korrutada ametliku vahetuskursiga, kuid selleks ei pea tulema neid dokumente notari juurde muutma. Ka äriühingute kroonides väljendatud osakapitali ei pea üle viima eurodesse, kuid seda tuleb esmalt teha siiski juhul, kui mingil põhjusel muudetakse äriühingu põhikirja. 2011.a. jooksul on osakapitali eurodes äriregistrisse kandmine riigilõivuvaba ning selline avaldus tuleb esitada kas notari kaudu või digitaalallkirja kasutades.

1.jaanuaril jõustunud seadusmuudatustest on ühed olulisemat äriseadustiku muudatused. Ettevõtlusega tegelemise alustamise lihtsustamiseks on osaühingu asutamisel loodud võimalus, kus enam ei ole kohustuslik füüsilistel isikutel miinimumkapitaliks sisse maksta 2556 eurot (40 000 krooni). Selle asemel vastutab osaühingu kohustuste eest osanik oma isikliku varaga osakapitali ulatuses – ettevõtte võlausaldajad võivad oma nõuded esitada osaühingu vara puudumisel osaniku enda vastu.  Osaühingu regulatsiooni on ka muus osas lihtsustatud:  põhikirjaga saab nüüd välistada teiste osanike ostueesõiguse osa müümisel, ka suurematel osaühingutel ei pea olema nõukogu, ükski juhatuse liikmetest ei pea alaliselt elama Eestis või Euroopa Liidus, juhatuse liikme volituste tähtaja ülempiir kaotatakse ning seda võib sätestada põhikirjas.

Ja nagu paljud on märganud, siis sügisest on Keila notaribüroo lahtiolekuajad pikenenud. Oleme avatud linnavalitsuse esimesel korrusel esmaspäeva ja kolmapäeva ennelõunal ja teisepäeva pärastlõunal.