Valdur Vacht

Esimene kopp saabus objektile 22. jaanuaril. Tondilossiks kutsutud vanad tehasehooned olid pinnuks silmas aastaid. Lagunenud tootmishooned meelitasid ligi eluheidikuid ja ekstreemseid elamusi otsivaid noori. Hea, et keegi polnud seni mõne paneeli alla jäänud või muul moel viga saanud.

Võib arvata, et varemete lammutamisel on otsene seos töös oleva detailplaneeringuga. Kinnisvara arenduse aluseks on detailplaneering, uusi maju ei saa aga rajada enne, kui plats on puhas.

Kiriku taha jõe äärde, miljööväärtuslikule alale peaks tulevikus kerkima õdus elamukvartal - hoopis teistsugune kui mujal linnas. Ala suurus on 2,4 ha ja sellele on plaanitud kolm kuni 3-korruselist ridaelamut kokku 17 korteriga ning viis 2-korruselist paariselamut. Jõe kallasrajale on ette nähtud üldkasutatav kergliiklustee koos puhke- ja haljasaladega, täiendavalt on veel eraldi piiratud krunt laste mänguväljakule. 

Valdur Vacht

Kui kõik plaanid teostuvad, saavad 27 peret tulevikus endale kauni kodu südalinna lähedale, linnarahvas pääseb paremini jõe äärde jalutama ja - mis hetkel peamine - kaovad ära need jubedad varemed, mis linnale au ei teinud. 

Vaata videot sellest, kuidas hoonet lammutama asuti, siit.