Foto: Madis Vasser
Tartu Kevadpäevade projektijuhi Kaisa Lutteri sõnul oli festivali selleaastaseks läbivaks teemaks koostöö kui ühestegemise rõõm ja edasiviiv jõud. „Sellest johtuvalt soovisid Tartu Kevadpäevade korraldajad Tartule tagasi panustada," selgitas ta kunstiaktsiooni tagamaid. Ta lisas: „Koostöös Stencibility vabatahtlike, Tartu Kõrgema Kunstikooli ja Ülikooli kultuuriklubiga sündiski mõte teha seda mitte tavalise koristusaktsioonina vaid kunstiprojektina linnapildi kaunistamiseks." Lutteri sõnul langes valik väiksele tähetornile, mis asub Toomemäel ja on tihedalt seotud tudengikultuuriga.

Stencibility festivali eestvedaja Tiit Joala kirjeldab tehtut kui grupiviisilise sünergia ja pühendumuse tulemust. "Loodan, et tõime Toomemäe iidsetele nõlvadele uut ilu ja lisasime tähenduslikke dimensioone," ütles ta. Seina kaunistava maalingu nimi on Ouroboros. „See on müütiline madu, kes on end ümber väikese tähetorni kerinud," selgitas teose autor, Tartu Kõrgema Kunstikool tudeng Maari Soekov.


Festival Tartu Kevadpäevad 2012 sai teoks peakorraldaja Ülikooli Kultuuriklubi ning kaaskorraldajate koostöös. Kevadpäevade suured sõbrad on Tartu linn, Swedbank ja Saku Õlletehas.

Lisainfot Tartu Kevadpäevade kohta saab ametlikult koduleheküljelt aadressil www.studentdays.ee.