Haaslava meeskoor Haaslava 34. meestelaulupäeval Kurepalu lauluväljakul Teataja

Meestelaulupäeva avas Haaslava vallavanem Priit Lomp, kes tegi kohalikele meestele üleskutse kooriga liituda ning astus isegi meestele eeskujuks lavale. Seekordne meestelaulupäev oli eriline. Peakangelaseks oli oma 90. juubelit tähistav Haaslava meeskoor, kes pakkus külalistele ja vallaelanikele täispika kontserdi. Järgnesid õnnitlused. Külalisi oli nii Tartu maavalitsusest kui ka sõpruskooride ja meeskoori vilistlaste seast. Kohale oli tuldud isegi Pärnust. Ehkki väliüritust püüdsid nurjata vihmavalangud, kinkis ilmataat juubilarile kaks vihmavaba tundi ning sündmus sai peetud kuivades oludes. Tähtsal päeval anti ka tähtsaid tunnustusi. Haaslava Vallavalitsus ja Vallavolikogu pidas oluliseks tänada valla vapimärgiga kultuurielu edendamise ja hoidmise eest Haaslava meeskoori abidirigenti Marlene Leopardi ning sama märk omistati ka järgmistele meeskoori lauljatele: Juhan Undrits, Heiki Rohusalu, Tõnu Muru ja Ülo Annamaa.

Lisaks tunnustas meeskoori liikmeid meestelauluselts ja Tartu Maavalitsus.

25. mai juubelikontserdi järel jätkus meeleolukas koosviibimine Priiuse seltsimajas, kuhu olid kutsutud sõpruskooride esindused, meeskoori toetajad, maakonna kultuurijuhid ning meeskoori endised ja praegused lauljad koos peredega. Juubeli tähistamise tõmbenumbriteks olid meeskoori enda etendatud teatrietendus meeskoori elust, võrukeelsed meelelahutajad „Laheda mutid" ning rahvast tantsutanud ansambel Kaabu.

Selleks korraks on meeskoori juubelisündmused lõppenud, ent hooaeg pole siiski veel läbi. Juba sel laupäeval esindab Haaslava meeskoor oma valda koos Priiuse segakooriga Võru Kubija laululaval „Uma peol".
Tänu kohalikele toetajatele oli peol ka liha laual
Teataja

Kontserdi heli- ja videosalvestusi ning fotosid saab peagi vaadata valla kodulehelt haaslava.ee.

34. Haaslava meestelaulupäeva toetasid OÜ Männiku Piim, OÜ Sahkar TT, OÜ Ojamaa Talu, OÜ Hanso MK, Uniro Grupp OÜ, AS A. Le Coq ning Haaslava ja Ülenurme vallavalitsused. Täname kõiki toetajaid.