Foto: Pärnu Loodus- ja Tehnikamaja

Pärnu Loodus- ja Tehnikamaja tegutseb neljas hoones. Siin on tehnikamaja, loodusmaja, talveaed/labor ning motomaja. Neist esimene on kõige kaasaegsem ning avati 2010. aasta septembris. Enne olid tehnikahuvilised noored sunnitud õppima majas, mille katus ajas vett läbi ning ruumid ei olnud sugugi õppija- ning õpetamissõbralikud. Nüüd avati aga valgete avarate ruumidega koht, kus asub ka näiteks väikebassein laevamudelite ujutamiseks.

Huvikooli väljaarendamise esimene etapp realiseerus aastatel 2006-2007, kui valmis moodne tööõpetusmaja osa. 2010. aastal viidi aga tööd lõpuni ning valmis kogu kompleks. Hoones on avarad ja valgusküllased õppeklassid mudelispordi, foto- ja multimeedia, robootika ja muude tehnikaaladega tegelemiseks. 1400-ruutmeetrisel pinnal mahub korraga õppima ligi 300 noort.

Hoones on ka 30 inimest mahutav multifunktsionaalne ruum laiendatud ringitöö, erinevate koolituste, kursuste, nõupidamiste ja ürituste läbiviimiseks, võimalused tööde eksponeerimiseks ja näituste korraldamiseks, garderoob, olmeruumid ning ruumid töötajatele.

Üks kooli kaubamärk: lennumudelism

Pärnu Loodus- ja Tehnikamaja vastne direktor Kaire Narva on meeleldi nõus lähemalt rääkima kahest ringist, neist esimene on lennumudelism:

„Lennumudelism on justkui midagi vana ja head - kaubamärk. Antud ring on suunatud lastele, kellel jätkub piisavalt kannatlikkust, sihikindlust, järjepidevust ning teotahet. Hetkel õpib lennumudelismi õpilaste nimekirjas kuus noort ja hakkajat inimest ja ega teagi, kas oleks mõtet rohkemat püüda. Üle mitmete aastate oleme taas jõudnud väljunditeni ning kevadel on võimalik meie kooli poisil saada osa Euroopa Meistrivõistlustest. Tee selliste väljunditeni on pikk ning nõudnud pühendumist kogu perelt," rääkis Kaire Narva.

Lennumudelismi au ja uhkus on lennusimulatsioon, mis on õppimisel üks olulisemaid abivahendeid. Tulevikus loodetakse täiendada tark- ja riistvaralisi võimalusi  ning sellega simulaatorit veel edasi arendada.

Automodellism on kiirust armastavale inimesele

„Automodellism pakub väljundit igas vanuses noorele inimesele, kes armastab kiiret eluviisi ning kiiret tegutsemist. Lisaks võimalusele oma loodud töövahendist rõõmu tunda, on lisavääruseks ka tehnilise taiplikuse arendamine - oma sõiduriista tuleb hooldada ning aina paremaks muuta.

Ka antud ringil leidub võistlus- ning esinemisväljundeid, milledeni me kahjuks veel oma arenguteel jõudnud ei ole, aga mis võiks olla siiras eesmärk. Lapsi juhendab meie maja kõige noorem juhendaja Tenel Tilk. Teneli juhtiva käe all on leidnud väljundi ka Pärnu Õppenõustamiskeskuse ja huvikoolide vahelise koostööprojekti kaudu elu hammasrataste vahele jäänud noored," selgitas Kaire Narva.

Foto: Pärnu Loodus- ja Tehnikamaja

Oleks vaid noori õpetajaid...

2010. aastal toimus lisaks tehnikamaja valmimisele ka ühinemisprotsess, kus liitusid Pärnu Tehnika- ja Tööõpetusmaja  ning Pärnu Loodusmaja. See protsess ei ole olnud lihtne, kuid peamine mure on direktori sõnul see, et peale ei tule noori ringijuhendajaid:

„Vaikselt on hakanud toimuma põlvkondade vahetus, mis on tehnikasuuna kõige suuremaks mureks. Vanad head pedagoogid lähevad eest ja noori ning häid juhendajaid ei ole nii palju peale tulemas, eriti sellistel erialadel nagu meie vajaksime. Kahjuks ei toeta meie erialade valikut ka Pärnu linnas pakutavad kõrgkoolide erialaväljundid," kurtis Narva.

Foto: Pärnu Loodus- ja Tehnikamaja

Koostöö kutsehariduskeskusega

Koolil on lähitulevikus plaanis arendada koostööd Pärnumaa Kutsehariduskeskusega seda nii metallitöö kui ka elektroonika õppesuunal. Läbirääkimised on siin käimas ning esimesi katsetusi loodetakse teha juba 2013. aastat.

Tehnikamajas on järgmised ringid:

 • arvutiring;
 • automodellism;
 • lennumodellism;
 • raadio teel juhitavad mudelautod;
 • puutöö;
 • rahvapärane puutöö;
 • kokaring;
 • meisterkokad;
 • foto- ja multimeedia;
 • fotoring;
 • robootika;
 • noored avastajad (eelkool);
 • erinevate materjalide modelleerimine - ISETEGIJAD;
 • rahvuslik käsitöö;
 • nutikad moeloojad
 • joonestamine

Projekti nimi: Huvikooli Pärnu Tehnika- ja Tööõpetusmaja infrastruktuuri väljaarendamine
Projekti maksumus: 1 044 560 €
Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi toetus: 824 020 €
Omaosalus: 220 540 €